bayrak taşıyanlar

Aşık Ali Aksu tvde

Aksu tv deyim

Üye girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

VİDEO LİNKLERİ

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.

ANASAYFA arrow Güncel Haber
Güncel Haber
SİYASET BİZİ BÖLER:
    Saygı değer arkadaşlarım büyüklerim. Bay, Bayan, Yaşlı ve genç kardeşlerim. Biz bu siyaset işini bir kenara bırakalım. Siyaseti siyasetçiler yapsın. Nerdeyse hepimiz siyaset yüzünden birbirimize düşman olduk. Büyük küçük komşuluk, dostluk, arkadaşlık, akrabalık kalmadı. Birbirimize selam verip selam almaz olduk. Millet olarak barut fıçısına döndük. Vallahi ben üzülüyorum. Biz birbirlerimizi tanıyan insanlarız. Aramızda yabancı yok. Aynı mahalleliyiz. Parti liderleri Birbirleriyle yarışsınlar biri kaybeder biri kazanır. Bize ne oluyor? Türkiye’mize sahip çıkalım başka Türkiye yok. İslam’ın son kalesiyiz. Maraş’lı, ve Gaziantep’li kalkmış İstanbul’daki başkan adaylarını destekliyorlar bırakın İstanbul’u İstanbul Halk’ı düşünsün. Biz kendi şehrimize kendi başkanlarımıza sahip çıkalım dikkat edelim bölünüyoruz. Seçim zamanı vatandaşız seçim bitince unutuluruz. Siyaset yüzünden 1986 yılından bu yana aradan (33) yıl geçmesine rağmen Cerit’te birbirine kűs olan insanlar var. Allah aşkına siyaset bumu? Biz istedikki o yıllara geri dönmeyelim.
        Kutuplaşmayalım. Zaman gösterdi ki 31 Mart 2019 yerel seçimleri 23 Haziran 2019 İstanbul belediye başkanlığı seçimi 33 yıllık kutuplaşmaları gölgede bıraktı. 23 Haziran Pazar akşamı CHP’nin adayı Seçim, kazanınca Çağlayancerit’te sanki yer yerinden oynadı. Halk konvoylarla kutlamalar havai fişekler saatlerce devam etti. Savaş kazandığımızı sandım. Geçmiş yıllardan daha da, kötü olduk. Beyler lütfen kendimize gelelim. Çağlayancerit Halk’ı bir et bir tırnak bir birine akraba yabancı kimse yok. Lütfen ikicilik yapmayalım. Bu tür çekişmeler Halk’ımızı bölünmeye kadar götürür. Ve götürdü. Bu bir seçimdir biri kazanır biri kaybeder kaybedenin yenilgiyi kabullenmesi lazım ve kabullendiler de. Hangi parti olursa olsun. Kazanan da kaybedende aşırı kutlamalardan uzak durmalıdır. Eğer böyle devam edersek bu memleket bölünür. Mahalleler birbirine düşman edilir.A partili B partili bundan hepimiz
       Zarar görürüz. Memleketimize sahip çıkalım. Irak’lı, Suriye’li, Lübnan’lı kendilerine sığınacak liman bulurlar amma biz bulamayız. Çevremiz ateş çemberi. Bu günler Türkiye'ye karşı 28 Ülke cephe almış. Akdeniz savaş gemileriyle dolu. Bunlar bize soğan, patates satmak için gelmediler. Herkesten rica ediyorum uyanık olalım. Lütfen birbirimize kenetlenelim. Seçim zamanı herkes oyunu istediği partiye versin. Biz ülkemize sahip çıkalım. Her parti sütten çıkmış ak kaşık değil tüm partilerin hataları var. Aklımız beynimiz varsa. Her hal ömür boyu bir partiye oy verecek değiliz. O zamanlar yaşım müsait olmadığı için rahmetli Menderes hükümetine oy vermedim.
       Fakat icraatlarını çok iyi bilirim bolluk bereket ve çok büyük hizmetleri olmuştu. Menderes’ten bu yana oy vermediğim parti kalmadı. Ayırımcılık yapmadım şiir yazmadığım lider yok. Kimine taşlama kimine övgüler methiyeler yazdım. Bunu bile bana suç edenleriniz oldu. Şairliğimi başıma kakanlarınız oldu. Bir şair olarak gördüğüm doğruları yanlışları Halk’ıma anlatmıyorsam benim şairliğim neye yarar? Çok zaman yazdığım şiirlerimi bile siyasete alet edenleriniz oluyor. Sizlerden rica ediyorum. Eften püften şeyler için kimsenin kalbini kırmayalım. Bölünmeyelim birbirimize karşı saygılı olalım. Burası bir fanidir. Kargaşa ortamını görünce bu gece uyumadım sizler için bu yazıyı yazdım. Herkese sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.
 (Âşık Ali Ataş 22 Haziran 2019)
 
Karayusuf Mıstık Şarlak vefat etmiştir.
      ImageMıstık Şarlak
      Çağlayancerit Gücük obasında ikamet eden Karayusuf Mıstık Şarlak Vefat etmiştir. Merhuma Allah’ tan rahmet Yakınlarına dostlarına tüm sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:  1932
Ölüm Tarihi:  21.06.2019
--------------------------------
 
Sucu Kadir Duman vefat etmiştir.
      ImageSucu Kadir Duman
      Aslen Çağlayancerit Fatih mahallesinden olup Pazarcık’ta ikamet eden Sucu Kadir Duman vefat etmiştir. Merhuma Allah’ tan rahmet Yakınlarına dostlarına tüm sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:  1933
Ölüm Tarihi:  20.06.2019
--------------------------------
 
Öğretmen Fuat Kurt vefat etmiştir.
      ImageFuat Kurt
      Aslen Çağlayancerit Fatih mahallesinden olup Kahramanmaraş’ta, ikamet eden Öğretmen Fuat Kurt Eski Kaymakamlık yazı işleri müdürü Nadir Kurt’un oğlu bir müddet Çağlayancerit’te öğretmenlik yapmış birçok öğrenci yetiştirmiştir. Fuat vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan Allah’ tan rahmet Yakınlarına dostlarına tüm sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:   1978
Ölüm Tarihi:  07.06.2019
 
Dirgen İbrahim Zorkun vefat etmiştir
      ImageDirgen İbrahim Zorkun
      Aslen Çağlayancerit istiklal Mahallesinden olup Kahramanmaraş’ta ikamet eden Dirgen İbrahim Zorkun vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan Allah’tan rahmet Yakınlarına dostlarına tüm sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
Doğum Yılı:   1949
Ölüm Tarihi:  03.06.2019
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 9 Toplam: 170