bayrak taşıyanlar

ANA SAYFA

Aşık Ali Aksu tvde

Aksu tv deyim

Üye girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
Şairin hangi şiirleri daha güzel
 

6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Şiir takvimi

«Haziran 2019»
PaSaÇaPeCuCuPa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
- MUSTAFA ZİNCİRKIRAN KİMDİR?
-

YASAL UYARI


Değerli okuyucular bu sitede yazılı ve yüklü tüm şiirler şairimize ait olup tüm şiirler kitaplaştırılmıştır. Ayrıca diğer tüm şiirleri ve yazıları noter tasdiklidir.

************************************************************ 

Bu şiirleri bilgisayarınıza indirip kayıt etmeniz ve ticari olmayan kişisel kullanımınız için yayınlanmaktadır. Sitede yer alan şiirlerin tüm yayın hakları şairin kendisine aittir Şiirlerin kopyalanması, gerçek veya elektronik ortamlarda yayınlanması, dağıtılması Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve uluslararası yasalarla korunmaktadır ve telif hakları şair’in önceden yazılı iznini gerektirir. Bu şiir’ler şairin kendi beyanları doğrultusunda yayınlanmıştır. Şair şiirleri üzerinde yasal anlamda hak iddia eden, Bizzat kendisidir. Şair dilediği anda hatalı şiirlerini düzeltebilir şiir’lerinde değişiklik yapabilir istediği şiir’i siteden kaldırabilir.

 

 

M.ZİNCİRKIRAN KİMDİR
zncr_thumb.jpg                  ImageMustafa zincirkıran kimdir?
10 Şubat 1956 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı yeşil bahçe köyünde fakir bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya gelmişim. Okuma yazma bilmeyen ama yetiştiği aile çevresinin etkisiyle çok pratik hesaplar yapabilen, meşhur halk hikaye ve şiirlerden dinlediklerinin büyük bir kısmını son yaşlarında bile ezberinde tutan, bir anne ile okula gidememenin ezikliğini hiç üzerinden atamayan ve bu sebeple de okula giden arkadaşlarından öğrenebildiği kadar okuma yazma bilen bir babanın terbiyesiyle büyüdüm. İlkokulu köyde, bir yıl aradan sonra başlayarak ortaokulu Ceyhan’da, liseyi de Adana Yapı sanat okulunda okuyarak bitirdim. Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü fen bölümünden 1980 yılında mezun oldum. 12 Eylül ihtilalından sonra iki yıl tayin bekleyip Şubat 1982 öğretmen olarak göreve başlayabildim. Bolu ve Kahramanmaraş'ın çeşitli okullarında öğretmenlik ve idarecilik yaptım. Yirmi yıldır Maraş'ta iken 657 / 76. madde gerekçe gösterilerek Mardin iline tayin (pardon sürgün) edildim. Artık rahat bir şekilde “EDE” diyebiliyordum. Halen idare mahkeme sonucuna kadar Mardin'de görev yapacağım. Evliyim. İki kız ve bir oğlumuz var. En küçük olmanın nimeti olan en sevilen ve elbebek gülbebek büyümeyi ve yine küçüklüğün külfeti olan Anne baba ile beraber fazla yaşayamamanın ezikliğini tattım. Bu ezikliği ölene kadar da yaşayacağımı düşünüyorum. Allah’ın nasip ettiği zamanlarda şiir yazmaya çalışıyorum. Şiirlerimde bazen bir derviş, bazen bir öğretmen bazen da yağız atlı bir Türk milliyetçisi duygularıyla dopdolu oluyorum. İnsanı ötelere götüren duyguları çağrıştırdığını düşündüğüm kamış NEY sazından ses çıkarabiliyorum. Hayata ve insanlara bardağın dolu tarafından bakmaya çalışıyorum. Öğretmenliği ve öğrencilerimi çok seviyorum. Öğrencilerimi öğrenci olmalarından daha çok onları büyümüş ve en az kendim kadar bilgi ve tecrübe birikimine sahip insanlar olarak kabul ediyor ve onlarla o şekilde bir diyalog içinde olmaya çalışıyorum. Okuduğum kitap ve dergilerin etkisinden olsa gerek baktığım canlı ve cansız varlıklarda; onların Usta’sının ustalığının teknik inceliklerini incelemeden edemiyorum. İşte ben buyum aziz dostlarım.
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >