6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Aksu televizyonundayım

AKSU TELEVİZYONUNDAYIM
MAKALELER (1)
        BAZ İSTASYONLARI:
        T.R.T tarafında toraman tepesine bir adet analok televizyon verici anteni bir adet T.R.T FM radyo anteni kurulmuştu. Zamanın belediye başkanları analok televizyon yayınları için vericiler kurdular. Daha sonra Üç GSM şirketi Vodafone, Turkcell, Avea, yine toraman tepesini belediyeden kiralayarak, baz istasyonlarını kurdular. Bu antenlerin dört bir yanı evlerle çevrilidir. Bu insanlara ne kadar zarar verdiği belli değil. Halk’ın sağlığı konusunda Araştırma ve inceleme yapılmamış.
        ---------------------------------------
        BELEDİYE SES SİSTEMİ:
    Daha önceleri belediye ses sistemi ilçe merkezinin muhtelif yerlerine kablolar çekilip hoperlörler koyarak ilçe Halk’ına duyurular yapılıyordu. 2010 Yılında Çağlayancerit belediye başkanı Sayın K.Mehmet Yıldızlı tarafından belediye ses sistemini değiştirerek telsiz haline getirmiştir. İlçe merkezinin muhtelif yerlerine, Ayrıca Engizek, Alikocalar, Akdere, Aksu Mahallelerine Erinci, Kızılseki, yalangoz, gücük, obalarına hoperlörler koyarak Belediyeden yapılan anonsları anında tüm Mahalle Halk’ına duyurulur hale getirmiştir.
      --------------------------------------------------
       HALKIN SAĞLIĞI TEHLİKEDE:
   İçme suyumuzun kaynağı değirmen gözünden gelmektedir. Yapılan tahlillerde suyun temiz olduğu söylendi. Ancak ana hat ve merkez içi şebeke borularının aspesli olduğu için sularımızın kirlendiği söylenmektedir. Zamanın belediye başkanını bizzat kendim uyardığım halde, ilgilenmedi.  Bu Halk otuz yıldır aspes borulardan su içti. İlçede kanserin adı yok iken son yıllarda kanser hastalığı çoğaldı. 2017 Yılında belediye başkanı Sayın Üzeyir Kızılseki şebekeyi baştanbaşa yenileyerek Halkın temiz su içmesini sağlamıştır. Yine 2017 Yılında eski kaldırım taşlarını yenileyerek ilçe merkezinin ana caddesinin parka taşlarını sökerek 2 kilometrelik ana caddeye sıcak asfalt dökülerek yenilendi. İlçe Halk’ını çamurdan ve tozdan kurtardı.
       ---------------------------------------------------
      KAPI, KAPI DOLAŞAN POSTACI:
     Çağlayancerit ilçesinin tek postacısı Bekir Kahraman Soyadı gibi kendiside kahraman bir postacıdır. Hem daire işlerini yürütüyor. Hem motosiklet’i ile yılmadan usanmadan Cadde, Sokak, Kapı, Dükkân, dolaşarak evrakları mektupları kolileri halk’ın ayağına kadar götürerek teslim ediyor. Ayrıca evinden çıkamayan yatalak hasta malul aylığı alan insanlarımızın maaşlarını evlerine kadar götürüp hastanın parasını teslim ediyor. Malullerin büyük dualarını da alan Bekir ilçe halkı tarafından çok sevilen sayılan. Bu postacı gece ve gündüz Mesai içi Mesai dışı demeden Çağlayancerit halkına hizmet etmeyi kendisine her zaman bir görev bildiğini söylüyor. Bu güne kadar çocuklarıma haram lokma yedirmedim diyen Bekir. Aldığım maaşın hakkını vermek için canla başla çalışıyorum diyor. Böyle fedakâr böyle mülayim çalışkan postacı kardeşimize vazifesinde başarılar diliyoruz.
      ---------------------------------------------------
     CAMİLERDE MERKEZİ SİSTEM:
2010 Yılında ilçe Müftülüğü tarafından Çağlayancerit ilçemize bağlı birçok köy ve Mahallelerde bulunan camilerde ezanın Fatih mahallesindeki Merkez arı oba cami’sinden okunarak tüm camilerde aynı anda okunması için merkezi sisteme geçilmiş oldu. Bazı ilçe ve köy halkı cami cemaatleri tarafından bu sisteme karşı çıksalar da sistem devam etmektedir. Merkezi sistem alanına giren camilerimiz
------------------------------------------------
      Camilerimiz:
  1- Fatih Mahallesi: Merkez Arı oba Camii,
  2- Fatih Mahallesi Konuk oğlu camii,
  3- Fatih Mahallesi Hatın oluk mahallesi camii,
  4- İstiklal Mahallesi tarihi Keziban hatun camii,
  5- İstiklal Mahallesi Hafız Ahmet Camii,
  6- İstiklal Mahallesi Mülayim oğulları Camii,
  7- İstiklal Mahallesi Sultan Camii,
  8- Akdere Mahallesi Camii,
  9- Aksu Mahallesi Camii,
10- Gücük obası Camii,
11- Yalangoz obası camii,
12- Kızılseki obası camii,
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >