6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

SEÇİM ÇALIŞMALARI
       İLÇEDE SEÇİM ÇALIŞMALARI
       Çağlayancerit ilçesinde AKP’ nin belediye başkan adayının belirlenmesiyle birlikte muhalefet’te seçim çalışmalarına başladı. Kamu kurum ve kuruluşlara ziyaretler esnaf, ziyaretleri hasta ve taziye ziyaretleri hızlandı. Adaylarda encümen belirleme çalışmaları başladı. Ancak Belediye başkan adayları kadar encümen adayları da önemlidir. Başkan adayları ince eleyip sık dokuyorlar.
       Halkın arasından seçilecek olan bu kişilerin gelmişi geçmişi iyi incelenmeli. Hele de bu güne kadar belediye başkanlarının yanında yer almış adı yolsuzluğa bulaşmış kişiler varsa bu kişilerden uzak durulmalı. Aynısı mahalle muhtar adayları içinde geçerlidir. Onlarda azalarını seçkin kişilerden oluşturmalılar.
       İlçede mahalle muhtar adayları da yavaş, yavaş kendilerini göstermeye başladı. Muhtarlarda ev ziyaretleri eş dost ziyaretlerine başladılar. Büyüklerimden öğrendiğime göre (90) yıl önce
Çağlayancerit köyünde Büyük gazi Hasanın ninesi olan Küçük kız; lakaplı Eşe Fatma YILDIZLI Çağlayancerit’te birkaç dönem köy muhtarlığı yapmıştır. Bunu örnek alan ilçede bazı kadınlarımız
        Siyaset alanında yer almaya başladı. Bu dönem ilçede bir ilk yaşandı. Ancak erkekler mi? muhtarlık yapar. Bu işte bende varım deyip Fatih Mahallesinden Elif ÇALIŞKAN muhtar adaylığını ilan etti. Siyasete girerek kadınlara örnek teşkil etmek istediğini kadınlarında siyasette söz sahibi olmalarını istediğini söyledi. Biz kadınlar hem çocuklarımıza bakarız hem de çalışırız deyip Kadınlar olarak el ele vererek çalışalım diyor. Eh bizde yolunuz açık olsun diyelim.
       Tam belli olmasa da belediye başkan aday adaylıklarında olduğu gibi ilçede birçok muhtar aday adayları vardır. Adaylıkları belirlendiğinde bu kişileri siz okuyucularımıza tek, tek duyuracağız.
Şunu iyi biliyoruz. İstiyoruz ki kimse kimseye çamur atmasın. Çağlayanceritli hemşerilerimiz önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönemde kimse bir birini kırmasın. Komşu komşusunu incitmesin. Bu ilçede herkes bir birinin akrabasıdır. Sokak ta karşılaşırız cadde de karşılaşarak bir birimizin yüzüne bakarız.
       Ben çok iyi biliyorum siyaset yüzünden bu ilçede 27 yıldır bir biriyle küs olan insanlarımız var. Lütfen o eski günleri bir daha yaşamayalım. Yarın miting alanlarında halka hitap edecek başkan adaylarını dinleyelim. Çağlayancerit’e kim ne hizmet edecek herkes projelerini anlatsın ki seçmenler ona göre kararını verir. Geçmişte olduğu gibi yalan ve içi boş vaatlere inanmayalım. Artık uyanalım. Kim ilçemize hizmet edecek ona oy verelim.
         Biliyorsunuz gelmiş geçmiş belediye başkanlarının ilk sözleri zorkun deresinin kapatılmasıyla başlardı. Bilmiyoruz bu seçimde neler yapacaklar. 27 yıl bekledik hiç biride bu dereyi pislikten temizleyemediler. Bekleyelim şimdi hangi projelerden bahsedilecek. Yine kayırmayıcılık yandaşçılık olacak mı? Zamanında ilçede belediye başkanı seçilen kişi bir partiden iktidar başka partiden olurdu. Buna rağmen ilçeye hizmeti olan kişilerde olmuştur. İlçeye ufakta olsa hizmet edenler oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz.
        Ancak iktidara güvenerek AKP nin belediye başkan adayına bu millet 2 dönem oy verdi. Bunun karşılığı iktidar ilçeye 3 kilometre uzağa içi boş bir devlet hastanesi yaptı. Bunun haricinde ilçede gözle görülür bir hizmetleri olmadı. Yalnız ben iktidarı suçlamıyorum 10 yıl başkanlık yapan Sayın K.Mehmet yıldızlı iktidardan hizmet alamadı. Saygılarımla…
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >