6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Aksu televizyonundayım

AKSU TELEVİZYONUNDAYIM
ZORKUN DERESİ

    Z0RKUN DERESİ TEMİZLENDİ

    Zorkun deresi ilçeyi iki mahalleye ayırır. Yıllardır ilçenin lağım suları bu dereye akar. İlçe halkı çöplerini bu dereye dökerlerdi. Gelmiş geçmiş başkanlar bir türlü bu pisliği temizleyemediler.

    Seçim mitinglerinde ilk sözleri zorkun deresinin kapatılacağı sözünü verirler seçim bitince unutulur. Yıllardır ilçenin çöplüğü haline gelen dere kışın yağmur ve kar sularından geçit vermez. Zamanında yaz kış akarken şimdi sular yaz ortasında kurur. Büyük pınarın suyu buraya akar. Yaz günleri kokudan yakınından geçilmez.

   Dere kenarında oturan aileler Yazın sıcağında kokudan kapıyı pencereyi açamazlar. Derenin iki yakası da evlerle sıralıdır. Bu evlerin çoğu belediye tarafından 2012 yılında istimlâk edildi ve bu evler yıkıldı.

    Başkanlık yapmış Hasan Kekil A.Nazım Engizek K.Mehmet Yıldızlı yaparlar ümidiyle çok bekledik maalesef akıllarının ucundan bile geçmemiştir.

   2013 yılında devlet su işleri müdürlüğü derenin ıslahına başladı. Derenin iki yakasına 3 ile 4 metre yükseklikte duvarlar ördü. İlçe Halk’ı pislikten kurtuldu.

 

   Devlet su işleri müdürlüğü gelmiş geçmiş başkanların 28 yılda yapamadıklarını kısa zamanda yapmıştır. Böylece çevredeki evler de rahata kavuştu. Lağım suları ve yağmur suları derenin dışında kaldı. Dereye bir damlada olsa bundan böyle ne lağım suyu ne yağmur suyu akmayacak.

 

 

Şiirin hikâyesi:
Hasan, Emmoğlu, Emmi, Dayıoğlu, Osman, Salman. Birçok isimler adına yazdığım şiir’lerimde Halk’ımın dertlerini çilelerini Halk’ıma anlatmaya çalışıyorum. Hangi hasan veya bir başka isim olmasını araştırmanıza gerek yok. Değerli üstat Abdurrahim Karakoç’un dediği gibi “Ha hasana ha Hasana”  Sayın Karakoç’a saygılarımı sunuyorum.

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >