6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

FELAKETLER KAPIMIZDA
       FELAKETLER KAPIMIZDA
        Bu yazıma belki birçoğunuz kızacaksınız amma ben gerçekleri yazmak zorundayım. Bundan 50 sene önce dört mevsimi ağız tadıyla yaşıyorduk. Şimdiyse fabrikalar sera kazları dünyayı ve tabiatı bozdu. Kışın ortasında yaz günlerini yaşıyoruz. Ağaçlar çiçek açıp meyve vermeye hazırlanırken aniden bir fırtına her şeyi altüst ediyor. Temmuz’un sıcağında kışı yaşıyoruz bakıyoruz bir anda tufan kopuyor. Dünyayı sel götürüyor. Mevsimler tamamen bozuldu
        Peş peşe depremler heyelanlar yangınlar, sel felaketleri, trafik kazaları, Salgın hastalıklar, yaşamaya başladık. Daha dün 11 Ağustos 2021 de Kastamonu’da, Sinop’ta, Bartın’da, Karabük’te, yaşananlar içimizi burktu. Caddelerde sokaklarda sel ve çamur deryasında sürüklenen arabaları eşyaları hepimiz gördük alt katlara dolan suları çamurları gördük. Daha büyük felaketler beklenmiyor değil. Rabbim Türk milletini daha beterinden korusun. Birbirimize karşı sıcaklığımız kalmadı. Bizler Allah’ı Peygamberi, Kitabı tanımaz olduk namazı abdesti unuttuk. Fitre Zekâtı, sadakayı unuttuk, gözlerimizi mal mülk para hırsı bürüdü hayır bereket kalktı.
        Aç gözlülük pahalılık başın almış gidiyor. Önce böyle miydik? İnsanlarda saygı sevgi komşuluk vardı. Komşuluk arkadaşlık dostluk kalmadı. Komşularımızdan birisi ölüyor cenaze sahipleri feryadı figan ederken daha cenaze kalkmadan düğünler leylanalar başlıyor yazıklar olsun bize. Bumu insanlık bumu komşuluk bumu dostluk?
        2020 yılı Mart ayı ortalarında Türkiye’de korona denen bir illet hastalık çıktı. Sade Türkiye’de değil bütün dünyayı kasıp kavurdu. Birçok devlet ölü sayılarını az gösterseler de milyonlarca insan öldü milyonlarca ocak söndü. (Âşık Ali) moralimizi bozuyorsun diyenleriniz olabilir ama gerçeklerde gizlenmiyor. Ben bu hastalığın tamamen geçeceğine inanmıyorum. Yinede aşı’mızı yaptırıp maskemizi takıp sosyal mesafeye dikkat edelim. Yarın daha ölümcül daha ağır hastalıklar zuhur edebilir. Bunlar Amerika’nın Çin’in bir oyunudur bunlar dünyaya hâkim olmak istiyorlar. Mikrosft şirketinin kurucusu (Bill Gates) dünyaya hükmetmek istiyor. Kimse bu adama dur diyemiyor. Allah sonumuzu hayır eylesin.
        Birazda Türkiye’den bahsedelim. Türkiye iha, Siha üretiyor diye içte ve dışta rahatsız olmaya başladılar dıştakiler rahatsız olabilir fakat içerdekilerin derdi ney? Anlamış değiliz. Amerika, Rusya Çin, İsrail nükleer silah üretiyor kimseden çıt yok. Kıtalar arası füzeler son model silahlar üretiyor kimseden yine çıt yok. Bizim İhalar, Sihalar her nedense birilerine battı.? Neymiş efendim Türkiye süper güç oluyormuş bir an önce durdurulması gerekiyormuş ihaların satışlarının durdurulası gerekiyormuş. Siz patlasanız da çatlasanız da Allah’ın izniyle süper güç olma yolunda yürüyoruz… Âşık Ali Ataş
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >