6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Aksu televizyonundayım

AKSU TELEVİZYONUNDAYIM
ELEŞTİRİ
    ELEŞTİRİ:
    Sevgili okuyucu Ben kendi kendime şairim demiyorum. Eğer Halk’ım Şairliği Âşıklığı, Ozanlığı bana layık görmüşlerse kabul ederim. Affedersiniz ben bir kadına kıza âşık olmadım. Gençliğimde beni bilenler bilir. Atışmacı bir şairdim. Karşılaştığım âşıklar ve şairlerle atışırdım. Bu yüzden Halk’ım bana (ÂŞIK) mahlasını (1967) yılında Elbistan içmelerinde verdiler. Buna layık olmaya çalışıyorum.
    Bundan böyle ben Halk’ımın şairi, aşığı ve ozanıyım. İlkokul 4. sınıfta iken şiir yazmaya başladım. Her konuda şiirlerim vardır. Ağıtlar, Öğütler, Övgüler, Taşlamalar, Aşk şiirleri, Beddualı şiirler.
    Rahmetli menderes’ten bu yana gelmiş geçmiş birçok lidere methiyeler övgüler taşlamalar yazmışımdır. Zamanımızda birçok insanlarımız partizancılık yapıyorlar. Aslında hoşlanmadığım bir şey.
    Değerli okuyucu liderler partiler gelip geçicidir. Asıl olan Memleketimiz ve milletimizdir. Bir birimizi fikri nedeniyle eleştirip dışlamayalım “her gönülde bir aslan yatar” Her fikre saygılı olalım. Herkes liderini sevecek. Herkesin bir partisi bir lideri vardır. Lütfen saygı duyalım.
    Bazı insanlarımız var onun fikrinden değilsen seni dışlıyorlar ellerinden gelen her türlü hakareti yapıyorlar. Bu doğru bir şey değildir. Eleştirelim fakat eleştirinin de dozunu kaçırmayalım. Her nedense şairler daha çok eleştiriliyor. Şair tarafsızdır. Şair bir gözlemcidir. Şair Halk’la iç içe olan biri olmalıdır.
    Halk’ının dertlerini sevinçlerini anlatır. Şairler bir olay ve kişi hakkında eleştiri yapacaksa bazı Ahmet, Mehmet, isimlerini kullanarak eleştirilerini yapar. Abdurrahim Karakoç daima Hasan üzerinden eleştirilerini sürdürdü. Üstada sormuşlar bu hasan kimdir? Demişler hazır cevap olarak ne fark eder ki “Ha Hasana ha sana demiştir” bana da çok sorarlar ya bu Ahmet Mehmet Osman kimdir? Derler Rahmetlinin dediği gibi ha Ahmet’e ha Mehmet’e ha sana diyorum.
    Yaşım yetmiş’e dayandı şiir ve makaleler yazmaya devam ediyorum. Birkaç yıldır yazdığım yüze yakın makalelerim var. Dört tane basılmış şiir kitaplarım var. 5.Şiir kitabımı hazırlıyorum. Ayrıca bildiğim ve yaşadığım kadarıyla Çağlayancerit’in yetmiş yıllık geçmişini yazarak geliyorum. Aslında çok araştırdım Çağlayancerit’in tarihi ile ilgili sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım.
    30 yıldır gelmiş geçmiş belediye başkanlarına bu konuyu ilettim tamam araştıralım deniyor ben yanlarında gidince unutuyorlar. En son Sayın Başkanımız Üzeyir Kızılseki’ye de durumu izah ettim. Oda araştırtalım dedi sabırsızlıkla bekliyorum…
 
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >