6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Aksu televizyonundayım

AKSU TELEVİZYONUNDAYIM
ANASAYFA arrow BENİM YAZDIKLARIM arrow ELEŞTİRİYE AÇIK OLALIM
ELEŞTİRİYE AÇIK OLALIM

      ELEŞTİRİLERE AÇIK OLALIM:

       Merhaba ile sözlerime başlamak istiyorum. Çocukluğumdan bu yana şiir yazarım. Birçok insana övgüler, Taşlamalar, Ağıtlar, Aşk şiirleri yazdım. Zaman oldu birilerini övdüm zaman oldu taşladım. Bazı şiir’lerimde eleştirildim. Olumlu olumsuz eleştiriler aldım. Her ikisine de katlandım. Ç.Cerit ilçe oldu olalı Sayın A.Nazım ENGİZEK’in seçmeniydim. Her döneminde oy verdim yanında bulundum. Son yıllarda gördüğüm yanlışları nedeniyle uzaklaştım. Hem övgüler yazdım hem taşlamalar. Bir gün bana demedi ki benim için şöyle bir şiir yazmışsın niye yazdın demedi.

       Gelelim Sayın Hasan KEKİL hocamıza. Yine çok zaman taşlamalar ve övgü dolu şiirler yazdım. Seçmeni olmadığım halde. Bir gün bana sen bana neden taşlama şiir’ler yazıyorsun demedi. Yalnız bir gün camiden çıktık Ali gardaş müdürü ben mi? Öldürtdüm dedi. Yook dedim. şiir yazmışsın bunda benim suçum ne? Dedi. Bende hocam yazmış olabilirim dediğimde babana rahmet yavrum iyi ki

        Okumamışsın okusaydın başımıza bela olurdun dedi. Bende sayın hocam okuyan insandan insana bela olur mu? Siz ne güzel okudunuz şimdi geldiniz başımıza belediye başkanı oldunuz dediğimde kahkahayla güldü. Yine babana rahmet sen haklısın dedi ve gitti. Bir gün olsun bana kırılmadı. Darılmadı karşılaştığımızda arabasın durdurur halimi hatırımı sorar.

         Geniş düşündüğü için Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum.

Sayın başkan K.Mehmet YILDIZLI’ya ilk döneminde tüm aile olarak oy verdik sanıyorum bizden iyi kimse yoktu. Karşılaştığımızda hoş beş o biçim idi. İkinci dönem birilerinin hatırı için Mustafa ÇOLAK’ın seçim kervanına katıldım. Sayın başkan bana hep yan gözle baktı. Halkın seçtiği bir insan kendi seçmenine de muhalife de hoş görüyle davranmasın bilmeli.

        Herhalde bu insanlar size devamlı oy vermek zorunda değil. Sayın başkana 1. döneminde övgüler yazdım. Bu şiirler kitaplarımda yayınlandı. Öyle mutluydu ki anlatamam. Bana beni övgüyle anlatıyordu. Bazı zamanlarda şiirlerimle yazılarımla kendisini eleştirdim. Yaşımdan utanmasa beni dövecekti.

        29 Mart 2009 seçimlerinden birkaç ay sonra belediyenin meclis toplantısına katıldım. İkince toplantıda beni içeri almadı. Sebebin sorduğumda yerimiz yok dedi. Hani siz halka açıktınız şeffaftınız. Anladım ki eleştiriden rahatsız olmuş. Lütfen biraz geniş düşünelim. Eleştirilere açık olalım. Geniş olalım.

         Bir gün bir taziye yerindeyim sayın başkan oraya geldi. Hoşbeşten sonra hafif başını salladı çocuk seni çok seviyorum dedi. Olabilir dedim. Eve geldiğimde telefon ettim başkanım neden bana o toplumda çocuk dediniz ben çocuk muyum? bu sözünüzün altında bir şeyler var deyince kızmaya başladı. Gazeteci yazar kendisini eleştirmiş. Vay efendim siz bana nasıl böyle yazarsınız diyerek kızdı. Sayın başkan eleştiriye açık olun yanlışınız varsa düzeltin dediğimde de tehditler savurdu. Soruyorum size bumu büyüklük. Bu mu? Hoş görü. Konuşmamız bitti telefonu kapattım. Saygılarımla…

 

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >