6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

ANASAYFA arrow YILLIK HABER ARŞİW arrow 2011 YILI HABER ARŞİV
2011 YILI HABER ARŞİV
                             2011 yılı haber arşiv
 
     ASPESLİ BORULARDAN SU İÇİYORUZ
     Önceki belediye başkanları döneminde aspesli  borular  kullanıldığı  bunun da kansere davetiye çıkardığını öğrendik. Gün geçtikçe Çağlayancerit’te Kanser Vakaları Her gün artıyor. İlçe halkı 20 yıldan beri aspesli borulardan su içiyor. Aspes  bilindiği  gibi  kansere  davetiye  çıkaran bir  maddedir. Halk  sağlığını  düşünen  bütün kurumların  konuya  hassasiyet  göstermesini bekliyoruz
     Üç beş yıldır Çağlayancerit ilçesinde kanser türleri çoğalmaya başladı
Aspesli borular nedeniyle her yıl ilçemizde 10 'a yakın vatandaşımızı kaybediyoruz. Şu anda devlet hastanesinde kanser hastası olarak yatan kişiler var. Yetkililerden ilçemizin içme suyu ishale hatlarının aspesli borudan kurtarması ve yeni su şebekesi çekilmesini bekliyoruz.
      İçme suyumuzun kaynağı defalarca tahlil yapıldı her tahlilde temiz oldu. Ancak merkeze su taşıyan boruların aspesli borular olduğu için sularımızın kirlendiği
Söylenmektedir. Bu konuda halkımız tedirgin. On yıl önce ilçede kanser hastalığı yoktu. Yetkililer bu konuya duyarsız kalmamalı.
    14 bine yakın insanın sağlığının aspesli borulardaki kanserojen etkisiyle tehdit edildiği konunun ehemmiyeti ve tehlikesi dikkate alınarak ileride daha kötü sonuçlar doğurmaması için ivedilikle şebeke içme suyu borularının değiştirilmesini bekliyoruz
 
      KEZBAN HATUN CAMİSİ İBADETE KAPATILDI
      Çağlayancerit pınar başında bulunan tarihi Kezban hatun camisi yıllardır restora edilmeyi beklerken 20 Aralık 2010 tarihinde restorasyon sebebiyle cami bir yıl süreyle ibadete kapatıldı. Yıllardan beri ilçe halkı tarafından tamiri yapılarak caminin özelliği bozulmuştu. Bu vesile ile zamanla tarihi dokusu yok olan caminin tarihi yapısı ortaya çıkarılacak
 
     İLÇE MEZARLIĞI ÇALILARDAN TEMİZLENDİ
     Çağlayancerit belediyesi çalışanları tarafından ilçenin tarihi mezarlığı içerisinde bulunan badem ağaçları ve diğer çalı çeşitleri kesilerek temizlendi resimde de görüldüğü gibi mezarlık yeni bir görünüm kazanmış oldu. Belediye çalışanları şimdide mezarlık içerisinde bulunan kurumuş otları bir araya toplayarak yakıyorlar böylece tarihi mezarlık her türlü pislikten temizlenmiş oldu. Başta sayın belediye Başkanına ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. 3 MART 2011
 
      KAÇAK SİGARA OPERASYONU
      Çağlayancerit İlçe Emniyet Amirliğimiz Ekiplerince yapılan takip ve araştırmalar neticesinde A.Y isimli şahsın işyerinde kaçak sigara satışı yaptığı tespit edilerek, Pazarcık Sulh Ceza Mahkemesinden alınan arama kararına istinaden A.Y isimli şahsın işyerinde ve evinde 19.02.2011 tarihinde yapılan eşzamanlı aramada, çeşitli markalara ait 438 paket bandrolsüz (kaçak) sigara elde edilmiş, şüpheli A.Y konu ile ilgili ifadesi alındıktan sonra serbest kalmıştır.
 
      KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ
      Çağlayancerit Müftülüğü tarafından, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında panel düzenlendi.20.04.2011
Çağlayancerit 80. Yıl Çok Programlı Lise Toplantı Salonu'nda düzenlenen panel, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Kahramanmaraş Müftülüğü personeli Fatih Hasanoğulları tarafından Kur'an-ı Kerim okundu. Çağlayancerit
Müftüsü Mükerrem Cüre, daha sonra Hz. Muhammed'in hayatına ilişkin bilgiler verdi.
Cüre, tüm Müslümanların Hz. Muhammed'i her yönüyle tanımasının önemli olduğunu anlattı ve örnek alınması gerektiğini işaret etti.
Kahramanmaraş Sütçü İman Üniversitesi (KSÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İzzet Sargın ise Hz. Muhammed'in örnek kişiliği ve özelliklerine ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.
Daha sonra Kahramanmaraş Müftülüğü İlahi Grubu tarafından ilahiler okundu. Katılımcılara çeşitli kitaplar hediye edildi, yemek ikramında bulunuldu.
Panele, Kaymakam Ercan Öter, Belediye Başkan vekili Veli Karagöz, Pazarcık Müftüsü Mehmet Çınar, Emniyet Amiri Barış Macit, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
      ÖĞRETMENLER KİTAP KIRTASİYE
      Çağlayancerit’in tanınmış simalarından Mustafa AÇIKGÖZ’ÜN (Semerci Mustafa) sahibi olduğu ve işletmeciliğini Demet AÇIKGÖZ’ÜN üstlendiği ÖĞRETMENLER KİTAP KIRTASİYE İlçe Kaymakamı Sayın Ercan ÖTER, Belediye Başkanı Sayın K. Mehmet YILDIZLI ve halkın yoğun katılımının olduğu törenle açıldı.
Açılış töreni 23 Nisan 2011 Cumartesi günü saat 14: 00’te Arı oba cami yanı ilçe meydanında İlçe Kaymakamı Ercan ÖTER’in açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmanın ardından Kaymakam Sayın Ercan ÖTER, Belediye Başkanı K. Mehmet YILDIZLI ve CHP İlçe Başkanı Yusuf ONARAN açılış kurdelesini kestiler. Açılışın ardından işyeri davetliler tarafından gezildi. Açılış sebebiyle davetlilere hazırlanan yiyecek ve içecekler ikram edildi. Açılışa katılan çocuklara özel balonlar dağıtılarak çocuklar sevindirildi. Açılışa katılan davetliler ÖĞRETMENLER KİTAP KIRTASİYE’NİN sahibi Mustafa AÇIKGÖZ ve işletmecisi Demet AÇIKGÖZ’E hayırlı ve bol kazançlar dileyerek dağıldı.
 Öğretmenler Kitap Kırtasiye derse yardımcı kaynak kitaplar, çeşitli ve güncel kırtasiye ürünleri, okumayı sevenlere yönelik güncel kitaplar, dünyaca ünlü kokuları barındıran açık parfümeri, bijuteri ve oyuncak reyonları ile hizmet vermektedir. Birçok kitap ve kırtasiye ürününün yer aldığı işyerinin sahiplerine ve ilçe halkına hayırlı olmasını dileriz.
İlçe meydanı belediye civarında Ziraat bankası bitişiğinde açılan ÖĞRETMENLER KİTAP KIRTASİYE’DE açılışa özel indirimler bir hafta boyunca devam edecek.   
                                                       Demet AÇIKGÖZ
 
 
      İNTİHAR’A KALKIŞTI 
      Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesine bağlı Düzbağ beldesinde bir genç, pompalı tüfekle intihar etmek istedi. Edinilen bilgiye göre, Düzbağ beldesinde yaşayan A.K (26) girdiği bunalım sonucu evde bulunan pompalı tüfekle intihar etmek istedi. Tüfeği kalbine doğrultup tetiğe basan A.K, dipçiğin kayması sonucu koltuk altından yaralandı. Silah sesini duyarak eve gelen yakınları, koltuk altı parçalanan şahsı özel araçla Gölbaşı Devlet Hastanesine getirmek üzere yola çıktı. Gölbaşı İlçesine bağlı Azaplı köyü çıkışında ambulansa alınan şahıs Gölbaşı Devlet Hastanesi'ne getirildi. İlk müdahalesi burada yapılan yaralışahsın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken, Kahramanmaraş'a sevk edildiği öğrenildi. Polis, olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor. (KA-EA-Y)
14 Mayıs 2011
 
    BAŞKASININ YERİNE OY KULLANIRKEN YAKALANDI
    2 Kişi Hakkında İşlem Yapıldı Kahramanmaraş'ta milletvekilliği genel seçimlerinde akrabalarının yerine sandık başına giden 2 kişi ve eşinin oy kullandığı esnada kabine giren koca hakkında Seçim Kanunu'na muhalefetten işlem yapıldı.
     Çağlayancerit ilçesinde hasta olan amcasıyla adı aynı olan bir kişi, onun yerine oy kullanmak için sandık başına gitti. Sandık görevlilerinin yaptığı kontrolde şahsın oy sahibi olmadığının anlaşılması üzerine durum güvenlik 
Görevlilerine bildirildi.
     Elbistan ilçesinde de yine bir akrabasının yerine oy kullanmaya çalışan bir kişi tespit edildi. Elbistan ilçesinde karısıyla birlikte oy kullanmaya giden bir koca ise, eşi oy kullanmak üzere kabine girdiğinde arkasından yanına gitti. Sandık görevlilerinin uyarıda bulunması üzerine eşinin oyuna müdahale eden koca oy pusulasını yırttı. Oy kullanma işlemi esnasında tespit edilen 3 kişi hakkında Seçim Kanunu'na muhalefetten işlem yapıldı. İl genelinde oy kullanmak üzere sandık başına giden ve hakkında yakalama ve tutuklama emri bulunan yaklaşık 100 kişi de polis tarafından gözaltına alındı.
     Öte yandan, bazı siyasi partilerin sandıktan istedikleri sonucu alamaması halinde seçime şaibe karıştıracağı iddia edildi. Bazı partilerin oy tasnif işleminin bitmesinin ardından alınacak sonuca göre seçim öncesinde hazırladıkları oy pusulalarına "Evet" mührü basarak cadde ve sokaklara atacakları öne sürüldü. Kahramanmaraş'ta polis konuyla ilgili tedbir alırken, okullarda ve resmi kurumlarda oy kullanma işleminin bitmesi ile yapılan tasnifin ardından çuvallara konulan oy pusulaları sandık başkanları tarafından Kahramanmaraş Adliyesi'ne getirilmeye başlandı.
 
    DEĞİRMEN GÖZÜNDE KURAN OKUTULDU
    Çağlayancerit değirmen gözünde kur-an okutuldu. Yıllardır Çağlayancerit değirmen gözünde gelenek haline gelen kur-an okutma birkaç yardım sever vatandaşın çabasıyla ilçe halkının katkılarıyla değirmen gözünde her yıl yemekler sulular ve tatlılar yapılır. Gelen misafirlere ikram edilir. Yemekler yenir ardından kur_an okunur dualar edilir. Bu yıl’da aynı gelenek 3 Temmuz 2011 Tarihinde yemekler yendikten sonra dualar edildi. Bu işte yardımcı olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hacı Yusuf KEKİL Küçük Mustafa KEKİL bu işte öncülük ettiler. Bu kişilere de ayrıca teşekkür ediyoruz…
 
  
   MOTORSİKLET REFÜJE ÇARPTI 3 KİŞİ YARALANDI
   4/7/2011 saat 21:45 de İlçe girişi Yusufela mevkinde sepetli motorsiklet dönüş yapan traktör e carpmamak için orta refüje çarptı ve kazada 3 kisi yaralandı. Motorsiklette ki Ramazan baykurt, eşe baykurt ve Hatice fidan yaralandılar. Ve hastaneye sevk edildiler. Traktörü Hamza kuş kullanıyordu
Haber: Mehmet bahçe
                                  ****************************
 
     KAHRAMANMARAŞ’TA DEPREM
     Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesinde deprem meydana geldi
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Ulusal Deprem İzleme Merkezi (UDİM) alınan bilgiye göre, 05 Temmuz 2011 saat 04.08 sıralarında Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde 3.0 şiddetinde bir depremle sallandı. Meydana gelen depremler hafif şiddetli olsa da fark edildi.
     Yapılan ölçümlere göre deprem merkez üssü Kahramanmaraş’ın Andırın İlçende 05 Temmuz 2011 Salı günü saat 04.08 de meydana gelen deprem yerin 5.0 km derinliğinde 3.0 büyüklüğünde 37.6457 enlem 36.2460 boylam olarak gerçekleşen depremde mal ve can kaybı yaşanmadı.
 
      KÜÇÜKCERİT KÖYÜNDE KUDUZ ŞÜPHESİ
      07.09.2011 Çağlayancerit ilçesine bağlı Küçük Cerit köyünde saat 12 sularında kuduz olmasından şüphe edilen bir köpek beş kişiyi daladı. Köylüler tarafından kurtarılan beş vatandaşımız acil olarak Çağlayancerit Devlet hastanesine getirilerek tedavi altına alındılar. Vatandaşın birinin durumunun ağır olduğu söyleniyor. Köpeğin kuduz olup olmadığı sağlık ekipleri tarafından araştırılıyor…
                                        *************************
 
     PAZARCIKTA 1 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
     Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bağlı Narlı beldesi kırsalında teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 terörist öldürüldü.
Edinilen bilgilere göre, Narlı beldesi kırsalında arama tarama faaliyetleri yapan askeri birlik, bir grup terörist ile karşılaştı. Çıkan çatışmada, 1 terörist ölü olarak ele geçirildi. Öldürülen teröristin, Pazarcık ilçesinde 13 Eylül tarihinde bölge trafik ekibine gerçekleştirilen ve polis memuru Yavuz Bayal'ın şehit olduğu, polis memuru Hakkı Yalçın'ın ise ağır yaralandığı hain saldırıyı gerçekleştiren gruptan olduğunun tahmin edildiği belirtildi. 
Bölgeyi abluka altına alan güvenlik güçleri, diğer teröristleri ele geçirmek için operasyonu sürdürüyor. 3.Ekim 2011
 
      ÇAĞLAYANCERİT’TE DEPREM
      27.08.2011 Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre bu gece saat 22:14:13 ve 22:48:36 sularında Çağlayancerit ilçesinde 2,9 ve 3,1 şiddetinde 2 deprem oldu. Enlem (37, 7135) Boylam  (37,2838)  Derinlik 5,4 KLM Merkez üssünün Çağlayancerit olduğu belirlendi. Depremde Herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır.
----------------------------------------
 
      İLÇEYE YENİ 2. ECZANE AÇILDI
      05.09.2011 Bu güne kadar Kahramanmaraş’tan birçok arkadaşımız Çağlayancerit’e gelerek ilçede eczane açmışlardır. Az ve ya çok İlçe halkına verdikleri hizmetten dolayı bu eczacı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ancak bu eczaneler tek, tek kapatıldı.
 
      İlçede bu güne kadar halkın ilaç ihtiyacını karşılayan ilçe merkezi istiklal mahallesi eski sağlık ocağı karşında bulunan DEVA eczanesi merkezde halkın ilaç ihtiyacını karşılamaktadır.
 
      Çağlayancerit ilçesine 2. eczane Devlet hastanesinin bitişiğine
ÇAĞLAYAN ECZANESİ adı altında yeni bir eczane daha açıldı. Büyük bir törenle açılan eczanemizin Çağlayancerit halkına hayırlı olmasını diliyoruz. İnşallah her iki eczanemiz görevlerini sonsuza kadar başarıyla devam ettirirler. Buna inanıyoruz. Çünkü iki eczanenin sahipleri Ceritli’dir. Her ikisini de Çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyoruz.
------------------------
Deva Eczanesi İletişim:        0344.351.2204
GSM: 0536 585 8338
Çağlayan Eczanesi iletişim: 0344 351 2515
GSM: 0536 377 0836
Bu iletişim numaralarından her iki eczanemize gece ve gündüz istediğiniz saat’lerde ulaşabilirsiniz.
--------------------------------------------------
2011 Genel seçimler Çağlayancerit
1
AK PARTİ - Adalet ve Kalkınma Partisi 49,95 21.466.356
2
CHP - Cumhuriyet Halk Partisi 25,9411.147.736
3
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi 12,9 85.575.993
4
Bağımsızlar - Tüm Bağımsızlar 6,58 2.826.031
5
SP - Saadet Partisi 1,25 535.599
6
HAS - Halkın Sesi Partisi 0,76 327.404
7
BBP - Büyük Birlik Partisi 0,74 315.997
8
DP - Demokrat Parti  0,65 280.953
9
HEPAR - Hak ve Eşitlik Partisi  0,28 122.305
10
DSP - Demokratik Sol Parti  0,25 106.345
11
DYP - Doğru Yol Partisi 0,15 64.255
12
TKP - Türkiye Komünist Partisi 0,14 61.236
13
MP - Millet Partisi 0,14 59.830
14
MMP - Milliyetçi ve Muhafazakar Parti 0,09 37.011
15
EMEP - Emek Partisi  0,07 31.577
16
LDP - Liberal Demokrat Parti  0,04 15.462
**************************************************
2015 7 Haziran Genel seçimler Çağlayancerit
1
AK PARTİ  48,15 % 5.953
2
MHP 27,90 % 3.449
3
HDP 9,57 % 1.183
4
CHP 8,83 % 1.092
5
SAADET 2,58 % 319
6
TURKP 0,74 % 91
7
DP 0,52 % 64
8
HKP 0,39 % 48
9
VP 0,35 %  43
10
DSP 0,28 % 35
11
BTP 0,27 % 33
12
DYP 0,16 % 20
13
MERKEZP 0,11 % 14
14
MP 0,06 % 8
15
BGZ - BAĞIMSIZ 1 0,05 %  6
16
BGZ - BAĞIMSIZ TOPLAM 0,05 % 6
17
AP 0,03 % 4
18
KP 0,01 % 1
19
HAK-PAR 0,00 %  0
20
HAP 0,00 % 0
21
LDP 0,00 % 0
22
YP 0,00 % 0
23
BGZ - BAĞIMSIZ DİĞER 0,00 %
 
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >