6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Aksu televizyonundayım

AKSU TELEVİZYONUNDAYIM
ANASAYFA arrow BENİM YAZDIKLARIM arrow PİKNİK ALANLARI
PİKNİK ALANLARI
     (1)  DEĞİRMEN GÖZÜ PİKNİK ALANI:
     İlçemizde piknik yapılacak pek çok yer mevcuttur. Özellikle öksüz dağı eteklerinde çıkan su kaynakları, piknik yapılacak en gözde yerlerdir. Bunlar Evkozu, Daşir, Fakat bunların içinde en fazla tanınan değirmen gözü olarak adlandırılan yerdir. Değirmen gözü olarak adlandırılmasının sebebi ise; Zamanla bu gözün suyu ile Cerit’te 5 tane değirmen dönmekte idi. Köy halkı ve civar köyler bu değirmenlerde unlarını öğütürlerdi. Anadolumuz da pek çok su kaynakları olan yerler vardır. Göz, göze olarak isimlendirilmektedir. Bizim değirmen gözü de bu değirmenlerden dolayı bu adı almıştır. Burayı görmeyenlerin görmesini önemle tavsiye ediyoruz. Göz’de bulabileceğiniz bazı hizmetleri şöyle sıralayabiliriz. İki adet lokanta, lokantalarda kebap, çeşitleri tavuk, tava, Alabalık, saç tava. Dürüm kebap. Birkaç tane çay bahçesi mevcut çay bahçelerinde çeşitli meşrubatlar kola, fanta, pepsi gibi içecekler. K.Maraş dondurması bulabilirsiniz. Burada okey ve iskambil oyun çeşitleri oynayabilirsiniz. Ayrıca araba yıkama yerleri mevcut. Unutmayın. Yaz mevsimlerinde değirmen gözünden daha serin bir yer bulamazsınız. Bahsettiğimiz bu yerlerdeki lokanta ve çay bahçeleri Mayıs ayı ile Eylül ayı arasında hizmet vermektedir. Yeni açılan üçüncü lokanta yaz kış müşterisine hizmet vermektedir. Bu lokanta göze çıkmadan değirmen gözü deresinin bir kenarında Boylu K.Maraş yolu üzerinde guzgeçe Ahmet ağalar virajın da faaliyetini sürdürmektedir.
****************************************
 
    (2)   AKSU GÖZÜ PİKNİK ALANI:
     Aksu, İlçe’ye bağlı Küçükcerit köyünün doğusunda yer alan çok güçlü bir su kaynağına sahiptir. Bu suyun çevresinde henüz bir alt yapı mevcut olmasa da piknik için gelen vatandaşlar kaynağın alt kısmında Ceviz ağaçları Çevresinde Meşe, Kamalak, Ardıç, ağaçları ve büyük kayalıkları mevcut olup pikniğe gelen vatandaşlarımız bu ağaçların gölgesinde pikniğini yapmaktadırlar. Ayrıca Düzbağ ve bozlar kasabasının içme suyu buradan sağlanmaktadır. Bu suyun altında en az bir asırlık iki tane su değirmeni mevcut olup bu değirmenlerde (Un, Bulgur, Dövme,) İşleri yapılır günümüzde bile faaliyet gösteren değirmenler vatandaşa hizmet vermektedir. Bu kaynak çok soğuk bir dakika bile elinizi suyun içinde tutamazsınız. Aksu, doğal alabalığı ile de çok ünlü. Ayrıca gözden iki kilometre aşağıda aksu obasında alabalık yetiştirme tesisleri mevcut olup. Bu bölgede piknik alanları yapılmaktadır. Herkese tavsiyemiz bir defada olsa ziyaret etsinler. Pişman olmayacaklardır.
*****************************************
 
    (3)  DEVRİŞ ALİ BAHÇESİ PİKNİK ALANI:
     Aksu obasında derviş Ali bahçesine yeni piknik alanı açılmıştır bu piknik alanında alabalık Yetiştirme tesisleri vardır. Gelen misafirlerimizin rahat edebilmeleri için özel dinlenme yerleri mevcut. Ayrıca aksu çayı üzerine ahşap dinlenme yerleri mevcuttur . Günün 24 saatinde piknik yapmak için gelen misafirlerimize hizmet verilmektedir. Taze alabalık yemek için gelsinler. Gece ve gündüz fark etmez. Mutlaka ziyaret etmelerini bekliyoruz. Çağlayancerit ilçemiz bağıyla bahçeleriyle insanlarımızın misafir perverliği ile her ağacın altı bir piknik alanı sayılır.    
 
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >