6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

ANASAYFA arrow DİĞER BAŞLIKLAR arrow Kim Kimdir? arrow HASAN YILDIZLI KİMDİR
HASAN YILDIZLI KİMDİR
     HASAN YILDIZLI KİMDİR?
     Büyük Gazi Hasan’ın en büyük oğludur. Oğlunun anlattıklarına göre 1931 Yılında Çağlayancerit’te doğduğu söylenir. 1952 yılında askere gider. İki yıl askerlik yapar. Askerlik dönüşü köyünde tarlada bağda bahçede çalışır. 1955 yılında evlenir. Bir oğlu bir kızı dünyaya gelir.
     Bir müddet sobacılık ve manifaturacılık yapar. Almanya’ya gitmek için yaşını üç yaş küçülttürerek 1934 doğumlu olarak 1969 Yılında Almanya’ya gider iki yıl Almanya’da kalır. Geldiğinde bir traktör alır epey zaman traktör çalıştırır. Ve son zamanlarda siyasete atılır.
    1963 Yılından itibaren iki dönem Muhtar
Ali Onaran’ın Birinci azası olarak görev yapar. Gazi Hasan Yıldızlı ‘’Köyde ortaokul yok. Çocuklarımızın okuması gerek.’’ diyerek bir sabah kalkar, Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğüne gider, köye ortaokul açılmasını ister. Müdür ‘’Yerimiz yok.’’ deyince Hasan Yıldızlı ‘’Sağlık ocağının karşısında evim var, gelin bakın. Münasip görürseniz okul olarak kullanalım.’’ der.
    Müdür bu defa ‘’Bizim okul kiralayacak paramız yok der.’’ Hasan Yıldızlı ‘’Kira istemiyorum.’’ Köye okul yapılana kadar evini ortaokul olarak Milli eğitime verir. Böylece Hasan Yıldızlı sayesinde köye ortaokul açılır.
    Bu evde okuyan birçok öğrenci ortaokul diploması aldılar. Hasan yıldızlının bilinen bir yanı var, oda çok iyi bir şair olması, köyü ve Halk’ı için güzel şiirler yazardı. Merhumun bildiğim birkaç dörtlüğünü sıralıyorum.
      --------------------------
      Davet edek Bertiz’liyi buraya,
      Güzel geniş yollar yapak oraya,
      Komşuları toplayalım şuraya,
      Değiştirsin kaderini Cerid’in.
      --------------------------
      Aldatmasın bizi başa gelenler,
      Seçilsin göreve iyi bilenler,
      Utanır inşallah bize gülenler,
      Sanmasınlar sahibi yok Cerid’in.
      -------------------------
      Söylemez yıldızlı sözü boşuna,
      Bazen kişilerin gitmez hoşuna,
      Bilenler gelmeli masa başına,
      Hep çözülsün sorunları Cerid’in.
      --------------------------
   1971/1983 Yıllarında Abdullah Çetinkaya muhtarlığı döneminde Yine birinci aza olarak görev yapar. 1983/1986 Yıllarında Muhtar Hasan Onaran döneminde de azalık yaptı. Hasan Yıldızlı beş dönem muhtar azalığı yaptı. Altı ay muhtar vekilliği yapmıştır.
    1989/1994 Yılları arası Çağlayancerit Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Hasan Yıldızlı konuşmasını iyi bilen bir kişiliğe sahipti. Çağlayancerit köy, kasaba ve ilçelik dönemlerinde Çağlayancerit’ e gelen her siyasiden köyü için yol, köprü, okul gibi Halk’a faydalı olan isteklerde bulunmuştur. Tek arzusu Çağlayancerit’in gelişmesi için mücadele etti. Yıldızlının Bir kızı bir oğlu beş torunu vardır. 1934 doğumlu olan Hasan Yıldızlı 14.04.2007 Tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz… 
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >