6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Aksu televizyonundayım

AKSU TELEVİZYONUNDAYIM
ANASAYFA arrow BENİM YAZDIKLARIM arrow ÇAĞLAYAN CERİTİN SESİ
ÇAĞLAYAN CERİTİN SESİ
    ÇAĞLAYANCERİT’İN SESİ
    Çağlayancerit’in sesi gazetesi 23 Ağustos 2013 tarihinde 1.Sayısı ile
 “kısık yolunda tehlike çanları”  manşeti ile ilçe halkına merhaba dedi. Yıllardır kimsenin aklına düşmeyen ilçe Yolunun ne kadar önemli olduğunu manşetine taşıdı. Bu günlerde ilçenin yolu kimin? Umurundaki, Umarım gelmiş geçmiş belediye başkanlarının dikkatini çekmiştir. Bu günler herkes aday adaylığı peşinde. Bu gazete her yönüyle ilçe halkının gözü kulağı oldu. İnanın ilçede olup bitenlerden haberimiz yokken duymadığımız birçok haberi şimdi gazete’den okuyoruz.
    Bu gün ilçenin bir gazetesi var. Haftada bir çıkan bu gazetenin içeriklerini herkes merak ediyor. Acaba Cerit adına kim? ne yazmış? Diye sabırsızlıkla gazetenin gelmesini bekliyorlar. Her Cerit’linin bu gazetede okuyacağı bir sayfası bir köşesi vardır. İlçe Halk’ı bu gazeteye sahip çıkmaktadır. Vatandaş olarak gazeteye maddi manevi destek olmamız gerek.  
    İkinci bir konu bu güne kadar Cerit adına gazete çıkmazken İlçe belediye başkanı “Kahramanmaraş’ta yayım yapan bir yerel gazetenin Çağlayancerit ekini çıkarttırmaya başladı. Her ne kadar yasal olmasa da gazetenin masraflarını belediye bütçesinden
    Orası ayrı bir konu hani derler ya! “üzüm üzüme baka, baka kararır” Sayın başkanın tutumu da ona benzer bir şey. Size sormazlar mı? Bu güne kadar neredeydiniz? Eğer halkın yararına bir gazeteyse sözümüz yok. Fakat Gazetenin sayfalarını boy, boy kendi resimlerinizle süsleyip reklâmınızı yaptırıyorsanız bu gazete ne işe yarar boy, boy resimlerinizi yayınlamanıza gerek yok.
     İlçe Halk’ı zaten sizi tanıyor. Çağlayancerit 28 yılda 3 belediye başkanı değiştiren ilçe. Hiç birinden de istediği hizmeti alamamıştır. Birinin döneminde kasaba iken Cerit ilçe oldu. Birinin döneminde okullar köprüler yapıldı K.Mehmet yıldızlının on yıllık döneminde belediye sosyal tesislerini yaptırdı. Her nedense onu da birkaç defa söktürdü tekrar yaptırdı. İlçede gözle görülür başka bir hizmeti olmadı.
    Artık Cerit Halk’ı ileriye bakıyor düne takılıp kalmıyor. Şunu hepiniz bilirsiniz zamanında ilçede pek aday adayı olmazdı. İki aday bir birleriyle yarışırlardı. Bir dönem biri öbür dönem diğeri, O sayfalar kapandı.
   Bazı belediye başkan aday adayları AKP beni aday gösterirse tüm oylar cebimde diyor. Kusura bakmayın. Öyle yağma yok. Eskiler geçti. Kimin projesi var kim ilçeye hizmet edecekse halk onu seçer. Planınız projeniz yoksa AKP den de aday olsanız oy! Yok!
    31.Mart.2014 belediye Seçimlerinde ilçede 12 aday adayı vardı. Hiç birisi Halk’a bir proje sunamadı. Veteriner hekim Sayın Üzeyir Bey mitinglerde planlarını projelerini Halk’a anlattı. Ezici çoğunlukla belediye başkanı seçilmiştir. Şimdide Cerit Halk’ına verdiği sözlerini tek, tek yerine getirmektedir.
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >