6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

BAŞIBOŞLUK

   BAŞIBOŞLUK

   Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki herkes yaptığı işten bıkmış usanmış. Neme lazımcılıklar başın almış gidiyor. Medyaya bakıyoruz kaset skandallarıyla çalkalanıyor. Bu devirde herkes bir birine tuzak kuruyor. İşim icabı bir devlet dairesine gitmiştim benimle ilgilenen olmadı. Niye geldiniz diye sormadılar. Memur çayını yudumlamakta bu konuda tüm memurları suçlamıyorum görevini çok iyi yapan memurlarda var.

    Havada kar yok. Yağmur yok. Günde birkaç defa elektriklerimiz kesiliyor. Herkesin evinde elektronik cihazları var. Elektriğin gelip gitmesiyle bazı cihazlar bozuluyor. Esnaf bilgisayarında alacak verecek işlemi yapıyor. Aniden elektrik gidiyor tüm işlemleri alt üst oluyor.   

    Alo’ ya sarılıp elektrik işletmesinden bir yetkiliyi arıyorsun elektriklerimiz neden kesildi sorusuna yetkiliden elektrikler ufak bir arıza için kesildi. Şimdi gelir diyor. Ya kardeşim bilmiyorsanız hatırlatalım. İlçenin belediyesi var orada bir anons cihazı var. Elektriği kesmeden 2 dakika önce vatandaşa duyuru yapılamaz mı Herkes tedbirin alamaz mı bu konuda tüm esnaf, vatandaş, rahatsız,

   Bakıyoruz başka bir elektrikçi bir inşaata elektrik verecek kimsenin haberi olmadığı gibi böyle bir yetkisi de yok. Gidip trafodan şalteri indiriyor. Neden bu başıboşluklar yaşanıyor?

Lütfen herkes vazifesini iyi bilsin. İlçede devlet hastanesi var bir hasta için 112 acili arıyor ambulans yok. Ambulans ya pazarcığa gitmiş ya Kahramanmaraş’a. İlçede bir ambulans daha olmaz mı?

   Geçenlerde bir kız çocuğu belediye civarında gezerken 7 metre yükseklikteki duvardan düşmüş. O kız çocuğu karda yağmurda su birikintisinin içinde yatıyor. Yetkiliyi arıyorlar el vurmayın ateş yakın başucunda bekleyin geliyoruz diyor gelmeleri 90 dakika. Sürüyor. Allah aşkına bu kadarına da pes doğrusu, Be kardeşim ambulansın gelmesini bekleyeceğinize hastanenizde doktor zaten yok.

    Sizin hiç mi? bir hemşire veya sağlık memurunuz yok. Bari birini olay yerine gönderinde o çocuk kışın günü su birikintisinde saatlerce yatmasın. Ey yetkili bu tür bir olay sizin başınıza veya bir yakınınızın başına gelse siz ateş yakar başucunda oturur musunuz?

    Allah’tan çocuğun vücudunda önemli bir hasar olmamış. Ufak tefek sıyrıklarla atlatmış. Soğukta su birikintisinin içinde yattığı için üşütmüş. Çocuk titriyor. Demek ki 21. asırda da böyle sağlık skandalları yaşanırmış. Allah aşkına bırakalım bu başıboşlukları herkes oturduğu koltuğun değerini bilsin. Bu insanların canı bu kadar ucuz değil. Bir genç 20 yılda ancak meydana geliyor. 

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >