6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

ANASAYFA arrow DİĞER BAŞLIKLAR arrow Kim Kimdir? arrow HAFIZ YUSUF KİMDİR
HAFIZ YUSUF KİMDİR

    HAFIZ YUSUF KİMDİR?
    Çağlayancerit İstiklal Mahallesinde ikamet eden,
1340 Doğumlu, Yusuf Doğanpınar kendisi hafızlar sülalesindendir. Lakabını sülalesinden almıştır. Çağlayancerit’te köşkerlik yaptı. Daha sonra dişçilik ve bağ bahçe işleriyle uğraştı. Bu fedakâr insan hiçbir menfaat ve çıkar gözetmeden zamanla köyüne birçok hizmetlerde bulundu. İki defa Hacca gidip geldi. Ç.Cerit İlçe olduktan sonra da ilgilendiği konular olmuştur.
    Yaptığı hizmetlerden bir kaçını sıralamak istedik.
Her şeyden önce İstiklal Mahallesine, babasının adına bir cami yaptırdı. Ayrıca devletten ve millet tek kuruş menfaat beklemeden yıllarca caminin imamlığını ve müezzinliğini üstlendi.
    İlçenin tarihi taş köprüsünün üzerine demirli beton yaptırdı. 2007 Yılında köprüye beton sıva yaptırıp daha başka bir güzellik kazandırdı. Önceleri insanlar köprüden geçmeye korkarken şimdi köprüden traktör ve diğer arabaların geçişini sağladı.
    Devamlı Çağlayancerit Mezarlığının korumacılığını yaptı. Geliri mezarlığa olmak şartı ile çevresine kavak ağaçları diktirdi. Yıllarca bu kavakları suladı zamanı geldiğinde yıktırıp gelirini mezarlığa harcadı.
    Mezarlık içinde bulunan dedesinden kalan yüz yıllık iki ceviz ağacını mezarlığa vakfetti. Yine yıllar sonra bu cevizlerin kökünü satarak parasını mezarlığın giderine harcadı.
    Babasının adına yaptırdığı Camiye Hafız Ahmet ismini verdi.1975 Yılında otuz metre yüksekliğinde iki şerefeli minare yaptırdı. Dört kız evladı, yirmi bir torunu var.1340 Doğumlu olan Yusuf Doğanpınar, 10.06.2014 Tarihinde vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz.
 

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >