6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Aksu televizyonundayım

AKSU TELEVİZYONUNDAYIM
ANASAYFA arrow BENİM YAZDIKLARIM arrow 28 YILLIK İLÇE
28 YILLIK İLÇE
    28 YILLIK İLÇE
    Kahramanmaraş’tan 110 kilometre uzakta ceviziyle ünlü bir ilçe vardır. O ilçe Çağlayancerit. İlçesidir. İnsanları temiz, cesur, dürüst, mert, yiğit mülayim ve misafirperverdirler. Çağlayancerit Halk’ı bu güne kadar çok siyasetçi dinledi. Konuşulan doğru ve yanlış her söze inandılar. İlçede 28 yıldır, dönem, dönem belediye başkanlığı yapmış insanlarımız oldu. Halk’a verdiği sözü yerine getiren bir siyasetçiye rastlayamadık. Koltuğa oturduklarında Seçim meydanlarında Halk’ımıza ettikleri vaatler bir, bir unutuluyor.
    Anavatan partisi döneminde Sayın Hasan Kekil belediye başkanı idi Çağlayancerit 1986 yılında kasaba 1987 yılında ilçe oldu. İlçenin yolu pek iyi olmasa da asfaltlandı. Sayın A.Nazım Engizek döneminde ilçeye birçok okullar köprüler yollar yapıldı.
    Sayın K.Mehmet Yıldızlı döneminde ilçeye bir devlet hastanesi yapıldı. Hastane var amma doktoru yok gelen doktorlar da çok kalmıyor tayin isteyip gidiyorlar. Olan Çağlayancerit Halk’ına oluyor.   
    Sayın Yıldız’lının alt yapısın tamamladım dediği ilçenin sokaklarının caddelerinin hali geçen günlerde yürekler acısıydı. Döşenen parke taşlarının birçoğu birer, birer geri söküldü. Şu günlerde İlçede alt yapı işleri devam etmektedir.
    İlçemiz yıllardır köy konumundan kurtarılamadı.
Yolda karşılaştığınız bir vatandaşa nere gidiyorsunuz deseniz köye gidiyorum diyor. Köy diye, diye köy kaldık. İnşallah bekliyoruz gelecek dönemlerde ilçe köylükten kurtarılacaktır.
    Çağlayancerit’te Belediye başkanı K.Mehmet Yıldızlının  babasının ismi (Hasan) dır. Amma kime sorsanız bilmez. Halkın yüzde 99’u Padişah der. Biz padişah’ımız ile gurur duyuyoruz. Cerit’in bir padişahı vardır duymuşunuzdur padişahlıklar babadan oğul’a kalırmış.
    K.Mehmet Yıldızlı ne yazık ki padişah olamadı. Sayın başkan 2004 seçimlerinden bu yana 5 yıldır ilçenin belediye başkanlığını yaptı. 2009 seçimlerinde ilçemize hizmet gelir ümidiyle Halkın %73 ü Akparti’ ye ve K.Mehmet Yıldızlı’ ya tekrar oy verdi. 10 yıllık başkanlığında ilçeye hizmetleri olmuştur fakat maalesef gözle görülür bir hizmeti olmadı. Akparti’ den hizmet alamadı. Kendi yağı ile kavruldu.
    Ancak İlçe Mezarlığı için çok çaba sarf etti. Mezarlık içinden geçen su yatağını ıslah ederek yol haline getirdi. Mezarlığımızın bir giriş kapısı varken iki tane kapı daha ekledi. Mezarlığın muhtelif yerlerine su çektirerek musluklar taktırdı çeşmeler yaptırdı. Çevresine ağaçlar diktirdi. Mezarlıktaki gerekmez taşların birçoğunu temizletti. Yine mezarlığın muhtelif yerlerine yol yaptırıp parke taşı döşetti. Mezarlıktaki emeğini hiç kimse inkâr edemez.
    Esas mesleği veteriner hekim olan Üzeyir kızılseki
31 Mart 2014 Tarihinde Belediye yerel seçimlerinde belediye başkanı seçildi. İki yıl içerisinde ilçe ve mahallelerinde parka taşı döşenmeyen cadde sokak kalmadı. Bana yalan yazıyorsun diyenler varsa gezip görebilirler. Sokaklar caddeler pırıl, pırıl demek ki azmedilirse yapılırmış.
    18 Ekim 2015 tarihinde ilçe yolunun genişletilmesi ve tamamen yapılması için büyük bir kalabalık eşliğinde çatal ağaç mevkiinde görkemli bir açılış yapıldı. İnşallah 2 yıl içerisinde İlçemizin yolu tamamlanacak. Devamında kazıklı yolu vardır. Bazı muhalif olan insanlarımız bu yol yapılmaz seçim yatırımı dediler. Allah ömür verdiyse hepimiz göreceğiz seçim yatırımımı yoksa gerçek yol mu yapılıyor.
    Padişahlıktan söz ediyorduk araya başka konular girince. Sözümüz yarıda kaldı. İlçede genelde herkes lakabı ile tanınır Bizim ilçemizde yüzlerce akla fikre gelmeyen lakaplar var İleri gelen önemli bir kaçını söylersek; PADİŞAH, HÂKİM, SAVCI, VALİ, ALBAY, YARBAY, YÜZBAŞI, BİNBAŞI, ÇAVIŞ, ONBAŞI, gibi lakaplar. Devamı web sayfalarımızda mevcuttur.
---------------------------
NOT: Gelmiş geçmiş başkanlarımızı devre dışı bırakmak hoş olmaz herkes kaderince gücünün yettiği kadar ilçemize hizmetlerde bulunmuşlardır. Allah Onlardan razı olsun. Herkesin emeğine gücüne sağlık, Saygılarımla…

 

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >