bayrak taşıyanlar

Aşık Ali Aksu tvde

Aksu tv deyim

Üye girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.

ANASAYFA arrow YILLIK HABER ARŞİW arrow 2009 YILI HABER ARŞİV
2009 YILI HABER ARŞİV
               2009 Yılı Haber Arşiv
 
    İLÇEDE YEREL SEÇİM RÜZGÂRLARI
      Sayın okuyucularım bu yerel seçim arifesinde eskilere değinmeden geçemeyeceğim. Çağlayancerit Türkiye’nin en büyük köyü iken 1986 yılında Kasaba 1 yıl sonra İlçe oldu. 
Her seçim dönemlerinde belediye başkan adaylarımız, miting meydanlarında ilk sözleri ilçeye düğün salonu yapma sözü verirler ve daha birçok vaatlerde bulunurlar her nedense seçimi kazanınca günün ertesi sabahı unutuverirler. Bu kişilerden hizmet ümidini kesen halkımız iktidar olan AKP’YE güvenerek
    Sayın K.Mehmet YILDIZLI’Ya herkes oy verdi.  Sayın başkanımız 5 yıl boyunca AKP’DEN hizmet alamadı. 5 yılımız yine heder edildi. Toplam 23 yıl gibi çeyrek asırlık zaman su gibi akıp gitti diğer başkanlar gibi Sayın YILDIZLI’DA İlçeyi bir türlü köy ve kasaba görünümünden kurtaramadı.
    Sayın Mustafa ÇOLAK AKP’DEN ilçe başkanı iken Kızan dereye sulama gölet temeli atıldı. İlçeye hemen peşinden 25 yataklı Entekre Hastane temeli atıldı. Beş yıl önce tüm halkın oy vererek ilçeye belediye başkanı seçtiği
    Sayın M.Mehmet YILDIZLI İlçe’ye ne yaptı ancak seçimi alabilmek için halkına vaatlerde bulundu. Amma maalesef hiçbir vaadini yerine getiremedi. Halka vaat ettiği hizmetlerden bir kaçını siz okuyucularımıza hatırlatmak istiyorum.
---------------
(1) İlk iş olarak ilçeye düğün salonu yapılacaktı.
(2) Zorkun, deresinin üzeri kapatılarak Mahalle bir birine bağlanacaktı.
(3) Fatih ve istiklal, mahallesinin sulama kanalları beton yapılacaktı
(4) İlçemize cenaze morg evi yapılacaktı.
(5) Her iki Mahalle için sabit bir Pazaryeri yapılacaktı.
(6) İstiklal mahallesinden tarihi kez ban hatun camisine kadar geniş ve çamursuz bir
      Yol açılacaktı bu yol fatih mahallesinden geçerek ana caddeye bağlanacaktı.
(7) Urmeli köprüsünden ulu dere köprüsüne kadar olan yol 2 şerit haline getirilecekti.
(8) Fakir fukaraya yemek vermek için aş evi yapılacaktı
(9) Kahramanmaraş İlçe yolunun tekrar asfaltlanması yapılacaktı.
(10) Engizek ve Alikocalar Mahallesinin yolu genişletilip asfalt olacaktı
(11) Engizek ve Alikocalar Mahallelerine içme suyu getirilecekti
(12) Kızılseki Mahallesine arazi sulama kanalı yapılacaktı.
(13) Küçükcerit Aksu gözünden ilçeye içme suyu getirilecekti.
---------------
     Şimdi sizlere soruyorum. Sayın YILDIZLI Bayır eşmekten hüsübela gibi gereksiz tepeleri düzlemekten başka ne yaptı? Seçim zamanı bizzat söz verdiği vaatlerinden hangisini yerine getirmiştir. Sayın başkanımız eğer ben bu vaatlerde bulunmadım derse sözlerini ispat etmeye hazırız. 
     Bizde bir söz var seçimi kazanan belediye başkanı şu sözleri söyler öksüz dağına
5 defa kar yağacak eriyecek ve tekrar seçim olacak daha önümüzde 5 yıl gibi uzun bir zaman var der milletin koltuğuna kuruluverir. Birde bakar ki yağan karlar erimiş su olmuş. Farkında bile olmazlar.   
     Mevcut belediye başkanını seçimlere 1 yıl kala ilçede bir telaş sarar düğün salonu, yol kumlama, kanalizasyon, mahalle yolu yapma gibi hizmetler aklına düşer. İşe başlar amma Halk’ına verdiği birçok vaatleri unutur. Yıllar evveli ilçenin ana caddesine döşenmiş parka taşlarını kaldırım taşlarını sökerek yerine yeni parka taşları döşer bunu da kendi halkına hizmet sayar.
     29 Mart 2009 yine ilçede yerel seçim rüzgârları esmeye başladı 23 yıldır Ç.Cerit belediye başkanlığına talip olan
    Sayın Hasan KEKİL ve Sayın A.Nazım ENGİZEK geçmiş dönemlerde ilçede belediye başkanlığı yaptılar. Bu muhteremlerin ilk belediye başkanlık yıllarında ilçeye hizmetleri olmuştur. Hizmetlerinden dolayı Her ikisine de teşekkür ediyoruz.  
    Ancak geriye dönük yaptıkları belediye başkanlığı yıllarında ilçede taş’ı taş üstüne koymadılar. 23 yıl gibi bir zamanı heder ettiler.
    Bu güne kadar yerel seçimlerde İlçenin belediye başkanlığına 2 adayla girilirdi. Memlekette başka kimse yokmuş gibi bir dönem Sayın Hasan KEKİL öbür dönem Sayın A.Nazım ENGİZEK aday olurlardı bu dönemde öyle oldu. Artık o devirler geride kalsın.
    Bu defa 4 aday yarışacaklar. Yine Ç.Cerit Halkına vaatlerde bulunacaklar doğrusu merak ediyoruz. Cerit Halkına ne vaatler edecekler amma ben biliyorum. İlk sloganları şöyle olacak. Yok, efsaneyiz Yok barajlar kralıyız yok okullar kıralı gibi sözler söyleyecekler. Şimdi Ç.Cerit halkına soruyorum. ALLAH aşkına inatlaşmayı bir kenara bırakalım kim bize iyi hizmet edebilir hangisi ilçeyi çamurdan ve kasaba görünümünden kurtarabilir bunu düşünelim. Şimdi ise 3 aday’a bir yenisi daha eklendi.
    İşte Sayın Mustafa ÇOLAK gelmiş geçmiş belediye başkanlarının aklına gelmeyen hizmet vaatlerinde bulunuyor.
   
            FATİH MAHALLE MUHTARI
         1.Halil İbrahim BABUÇÇU (787) Oy alarak yeniden Muhtarı oldu
 
          AZALAR
         1. İzzet ONARAN (872) Oy aldı
         2. Müslüm TATLI (609) Oy aldı
         3. Ahmet KIRICI (515)   Oy aldı
         4.Mehmet KIRICI (482)  Oy aldı
         5. İsa YILDIZLI (443)     Oy aldı
                 
              DİĞER MUHTAR ADAYLARININ ALDIKLARI OYLAR 
         1. Ahmet BABUÇÇU (779) Oy aldı
         2. İbrahim YARBAŞ (669) Oy aldı
         3. Dursun GÜNEŞ (186) Oy aldı
         4. Mehmet KIRICI (138) Oy aldı
         ********************************
                          İSTİKLA L MAHALLE MUHTARI
              1. Ali DOLGUN (924) Oy alarak yeniden muhtarı oldu
 
              2. Ömer TEKEL (836) Oy aldı
              3. Şeref İBİK (441) Oy aldı
              ********************************
   Engizek Mahallesi:  Hamza GÖK 230 oy alarak Muhtar oldu
   Akdere Mahallesi Hüseyin KUZU (306) Oy alarak yeniden muhtar oldu
   Aksu Mahallesi: Mehmet ÖKSÜZ Muhtar oldu
   ********************************
 
   İlçemizde Aile Hekimliği
  Uzmanı göreve başladı
 Çağlayancerit Kaymakamlığı, Sağlık Grup Başkanlığı emrine atanan Aile Hekimliği Uzmanı Dr.Özge BOZAN 11.02.2009 tarihinde ilçemiz Merkez Sağlık Ocağında göreve başlamıştır.
          Bu tarihten itibaren birçok kronik hastalık raporları (hipertansiyon, diyabet, hiperlipidemi, osteoporoz v.b.) İlçemiz Merkez Sağlık Ocağında verilebilecektir.
22.2.2009
 
 Kaymakamlık İşyeri Açmak
İsteyenlere Umut Kapısı oldu. 
İlçemizde ekonomiyi canlandırmak ve halkın bütçesine katkıda bulunmak amacı ile İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen gelir getirici projelerden üçü onaylanmıştır. Bu projeler için verilen azami miktar kişi başına 15 bin TL’dir.
  Proje konuları Market İşletmeciliği, Kuaförlük, terzilik, elektronik eşya satışı, el sanatları, mobilya üretimi ve satışı, konfeksiyon, çiçekçilik, lokantacılık, kırtasiyecilik, tornacılık, elektrikçilik vb. gibi çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Proje doğrultusunda yeni işyeri açmak isteyen vatandaşlara çağrıda bulunan Kaymakam ÖZARSLAN gelir getirici projelerden faydalanmak isteyen ve gerekli şartları taşıyan herkesi makamında görüşmeye davet etti. İlçe Kaymakamımız Hakan ÖZARSLAN bu projelerin amacının yoksul birey yada hanelerin kendi geçimlerini sağlayacak işleri kurmaları, gelir elde etmeleridir. Dedi. Projeleri kabul edilenler ve projeleri şunlardır. (a) Mevlüt YALINKAT – Elektrik Tesisatı İşletmeciliği
(b) Ali KIRICI – Lokanta İşletmeciliği (c) Mustafa YİĞİT – Marangoz İşletmeciliği
 02.04.2009
   
  İlçemiz Ana Okuluna Kavuşuyor 
İlçe Kaymakamımız Anaokulu inşaatında incelemelerde bulundu. Kaymakamımız yaptığı açıklamada ilçemize 5 derslikli anaokulu kazandırdıklarını, İlçemizde var olan bir ihtiyacın daha karşılandığını, tüm Çağlayanceritlilere hayırlı olması dileğini belirtti.
26.6.2009
 
    Otele fuhuş baskını
       Kahramanmaraş'ta bir otelde fuhuş yaptırdığı öne sürülen 4 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgilere göre, bir ihbar üzerine harekete geçen Ahlak Bürosu polisleri, kent merkezindeki bir otele baskın yaptı. Otel odasına çıkan polisler, Elife Y. ve bir şahsı fuhuş yaparken yakaladı. Operasyon neticesinde Elife Y.'ye fuhuş yaptırdıkları öne sürülen, Küçük Mehmet Öksüz. (47), İsmail Nurhak (54) Mehmet A. (41) ve Veli Tekel (44) gözaltına alındı Yapılan sorgulamada, Küçük Mehmet Ö.'nün 15 TL karşılığında müşteri bularak otele getirdiği, otel görevlisi İsmail Nurhak.'ın da 5 TL karşılığında oda tahsis ederek fuhuş yaptırdığı belirlendi.
Zanlılar, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Şahıslardan Küçük Mehmet Öksüz Ve İsmail Nurhak "fuhşa teşvik, aracılık ve yer temini" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kahramanmaraş KENT Haber İha
18.06.2009
 
   Kale-Soğukpınar Asfalt Çalışması 
Köydes proğramından ayrılan 225,000 TL ile Kale Köyü – Soğukpınar Köyü arası 3.4 Km lik yola 1.Kat asfalt sathi kaplama işi yapılmış ve bugün itibariyle asfalt işi tamamlanmıştır. İlçe Kaymakamımız Hakan ÖZARSLAN yaptığı açıklamada Kahramanmaraş İlinde İlçe bazında asfalt yol ağı en geniş olan ilçenin Çağlayancerit olduğunu ve asfalt çalışmalarına gelecek yılda devam edeceklerini, vatandaşların kıt kaynaklarla yapılan bu hizmetlere sahip çıkmalarını, asfalt yolları korumaları gerektiğini belirtti.
08.07.2009
 
 Ağabeyli köyünde hafif şiddette deprem oldu
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre sabah Saat 04:11:21 sularında gerçekleşen deprem Enlem 37,8137 Boylam 36,9802 Derinlik 6.6 Klm Depremin büyüklüğü 3.8 şiddetinde olduğu açıklandı. Merkez üssünün Kahramanmaraş’a bağlı Bertiz Ağabeyli köyü Merkezi olduğu belirlendi. Deprem’de vatandaşlar arasında kısa bir panik yaşandığı Herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı deprem Ağabeylinin yakınlarında bulunan yerleşim alanların dada hissedilmiştir.
19–07–2009
 
       ÇAĞLAYANCERİT KAZIKLI YOLUNDA KAZA
 Aslen Çağlayanceritli olup Urfa’da ikamet eden Salih BADDAL Kurban bayramı nedeniyle Çağlayancerit ilçesine yakınlarının yanına bayramlaşmaya giden Salih
    Kazıklıda virajı alamayarak içinde 7 kişinin olduğu söylenen taksi ile 30 takla atar takside bulunan kişilerden bir tanesi hafif yaralanır diğer yolcuların burnu dahi kanamaz. Yaralanan kişi Çağlayancerit’e götürülerek tedavi altına alınmış. Yaralanan kişiye acil şifalar ve tüm Kaza zedelere geçmiş olsun diyoruz.
30.11.2009
 
Fatih Sağlık Ocağına Çirkin Saldırı..
Sağlık Grup Başkanlığımız bünyesindeki Fatih Mahallesi Sağlık Ocağına çirkin saldırı.
04.11.2009 tarih ve saat 18.50 sularında Sağlık Grup Başkanlığımıza bağlı olan Çağlayancerit Belediye Binası’nın alt katında faaliyetlerini yürüten sağlık ocağımıza kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırıya uğramıştır.
Sağlık Grup Başkanımız Dr. Cem Eren LALETAŞ'INDA yerinde yaptığı incelemeler sonucunda Fatih Sağlık Ocağı'nın Ana Çocuk Sağlığı Birimi'nin camları saldırganlar tarafından kırıldığı tespit edilmiş olup Emniyet yetkililerince olayla ilgili tahkikat başlatılmış bulunulmaktadır.
04.11.2009
 
 
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >