6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Aksu televizyonundayım

AKSU TELEVİZYONUNDAYIM
ANASAYFA arrow BENİM YAZDIKLARIM arrow FİKİR AYRILIKLARI:
FİKİR AYRILIKLARI:
    FİKİR AYRILIKLARI:
    Çağlayancerit köy iken çok rahat ve huzurluyduk. Kasaba oldu bir yıl sonra İlçe oldu. İlçede Hasan Hocacı Nazımcı olayı başladı. Herkes bir birine küstü velhasıl küsmeler bitmedi gitti.
   Bu yüzden Çağlayancerit’te 29 yıldır küsülü olan insanlar tanırım. Oğul babasına kız anasına Gardaş gardaşına komşu komşusuna akrabalar bir biriyle küsülüdür.
   Değerli insanlar ikisi de Çağlayanceritli. Onlar bize siz bizim için bir birinize küsün bir birinizi sevmeyin demediler. O zaman bizlere ne oluyor. Bu olaylar birlik beraberliğimize zarar veriyor.
   Ne ise bunları da geçelim. Şimdide Türkiye genelinde partizancılıklar başladı. A partili B partili ile konuşmuyor bir birlerini çekiştirip duruyorlar. (Feys) denen sanal âlemde herkes bir şeyler yazıp çizip duruyor bakıyorum da bazen ağza alınmayacak hakaretler küfürler yapılıyor. Herkes herkesin fikrini kabul etmek zorunda değildir.
   Kimse kimsenin fikrine saygı duymuyor. O kadar partizancı bir Millet olduk ki sormayın gitsin. Biri kalksa da diğer parti liderinin aleyhinde laf etse orada kavgalar olacak. Anası babası hakkında konuşulsa adamın zoruna gitmeyecek.
   İnsanlar bir birlerinden selamı sabahı keser oldular.
Zaman birlik beraberlik zamanıdır. En büyük kutuplaşma bu dönemlerde yaşanıyor. Kutuplaşmayalım kimse kendi fikrini karşısındaki insana dikta etmesin. Değerli insanlar bu güne kadar bin beş yüzün üzerinde yazdığım şiirlerim ve yüzlerce makalelerim var.
   Arayın araştırın hiçbir kitabımda ve makalelerimde tek kelime de olsa bölücülükten bahsetmedim partizancılık etmedim. Kimseyi fikri sebebiyle eleştirmedim her fikre saygı duydum. Saygı duymaya da devam ediyorum.
   Zaman partizancılık zamanı değil. Değerli insanlar rahmetli Adnan Menderes’ten bu yana gelmiş geçmiş nice partiler hükümetler gördüm. İnsanlarda bu günkü kadar kutuplaşmalar olmamıştı. Bu partilerde geçicidir. Partiler dedemizden babamızdan bize miras değildir. Boş yere bir birinizi kırmayın.
    Herkes karşısındaki insanın fikrine görüşüne saygılı olsun yeter. Karşısındaki insanı fikirleriyle sevsin.
Karşısındaki insanın fikrine tahammül etsin. Bu tür davranışlar hoş değil. Herkes aynı fikirde olacak diye bir şey yoktur. Herkes için o insanın davranışı insanlığı saygısı ve toplumdaki yeri önemlidir.
    Lütfen bir fikre saplanıp kalmayalım. Bizler bir birimize saygısız davrandığımız müddetçe buna ancak düşmanlarımız sevinir. Çevremizi görüyorsunuz çeşitli oyunlar oynanıyor. Bu oyunlar bizim başımıza oynanıyor lütfen uyanık olalım. Türkiye ateş çemberi içerisindedir. Particilerin derdi memleket değil sade oy! Derdi Başka bir dertleri yoktur.
   Allah göstermesin Türkiye karışırsa sen bizdesin sen bir kenara ayrıl demezler. Vuran vurana kıran kırana devam eder. Rusya binlerce kilometre öteden geldi Suriye’de muhalifleri vuruyor. Elinden gelse bize savaş açacak. Türkiye sınırlarında güvenliği artırmasın diyor. Deli Putin sen kimsin bize emir veriyorsun. Bir uçağı düşürüldü öyle zoruna gitmiş olmalı ki neymiş de dünyanın süper gücüymüş Türkiye bizim uçağımızı nasıl düşürür diye kıvranıp duruyor bal gibide düşürürüz. Putin’den medet uman Putin’e çanak tutanlar vardır.
    İçimizdeki bazı iş birlikçiler kimi Türkiye adına özür diliyor. Herkes kendinden sorumlu kimse Türkiye adına bir başkasından özür dileyemez. Değerli insanlar “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur” Bazı aydın geçinen kişiler bu memleketin ekmeğini yiyip havasını teneffüs ediyor. Sonrada memleketine ihanet ediyorlar. Hepiniz iyi bilirsiniz kırk yıldır PKK’ ayla savaşıyoruz binlerce askerimiz polisimiz ve binlerce insanlarımız öldü. Yazık değil mi? bunca cana.
    Defalarca söyledim yinede söylüyorum zaman birlik beraberlik zamanıdır. Biz Türkiye olarak iki buçuk milyon Suriye’li sığınmacıya evimizi kucağımızı bağrımızı açtık.
Bize o kadar daha sığınmacı gelse kabul ederiz bize sığınırlar.
   Amma bizi kimse kabul etmez biz ülkemizin dışına çıkamayız. Bizler gidip bir insana bir devlete
Sığınamayız. Ya öldürüp ya ölmeliyiz bizler cepheden kaçanlar değiliz. Köyünü kentini terk eden millet değiliz. Onun için lütfen memleketimize devletimize sahip çıkalım. Bizim gidecek ne bir kimsemiz nede bir yerimiz var. 27.Ocak.2016
 

 

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >