6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

ARSENİKLİ SU İÇİYORUZ

   ARSENİKLİ SU İÇİYORUZ:

   Belediye başkanının birinin döneminde ilçemizin içme suyu ana boruların ve şebeke içi boruların aspesli  borular olduğu bunun da kansere davetiye çıkardığını öğrendik. O günkü Sayın başkanı bizzat ben uyardım uyarımı dikkate almadı.

    Gün geçtikçe Çağlayancerit’te Kanser Vakaları artar oldu. İlçe Halk’ı aspesli borulardan su içmeye devam ediyor. Aspes  bilindiği  gibi  kanser hastalığına  davetiye  çıkaran bir  madde olduğunu söylüyorlar. Halk  sağlığını  düşünen  bütün kurumların  konuya  hassasiyet  göstermesini bekliyoruz.

   Yılda onlarca vatandaşımızı kaybediyoruz. Şu anda devlet hastanesinde kanser hastası olarak yatan Cerit’liler var. Yetkililerden ilçemizin içme suyunun bu borulardan kurtarılması ve yeni su şebekesi yapılmasını bekliyoruz.

    İçme suyumuzun kaynağı defalarca tahlil yapılmış her tahlilde temiz çıktığı söylenmektedir. Ancak merkeze su taşıyan boruların aspesli borular olduğu söylenmektedir.

   Bu konuda halkımız tedirgin. Yetkililer bu konuya duyarsız kalmamalı. İlçe halkının sağlığını tehdit ettiği söylenmekte, Gerekirse bu konuyu sağlık bakanlığına kadar taşımasını biliriz. Herkese sağlıklı günler diliyoruz…

-------------------------------------

     BAZ İSTASYONLARI

   GSM şirketlerinin. Toraman tepesini belediyeden kiraladıkları, Vodafone, Turkcell, Avea, GSM anten vericilerini kurdular. Bu antenlerin dört bir yanı evlerle çevrili İlçe halkına ne kadar zarar verdiği belli değil Halk’ın sağlığını düşünen yok. İlçede bu güne kadar kanser hastalığının adı yok iken Halk arasında kanser hastalığının çoğaldığı,

Söylenmektedir.

   Önceleri TRT tarafından bir adet karasal analok tv. Verici ve bir adet TRT FM radyo anteni kurulmuştu. İlçede bazı yayınlar yokken Belediye halk için karasal televizyon vericileri kurmuştu.

   Bu antenlerin çevreye ne kadar zarar verdiği devlet’in yetkilileri tarafından incelenmesini ve halk’a bilgi verilmesini istiyoruz. Yetkili kişilerden bu günece ses çıkmadı. Sayın Başkanımız Üzeyir Beyin bu iş ile ilgileneceğine gönülden inanıyoruz…

 

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >