6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

ANASAYFA arrow YILLIK HABER ARŞİW arrow 2007 YILI HABER ARŞİV.
2007 YILI HABER ARŞİV.
                                   2007 yılı haber arşivi
 
     ÇAĞLAYANCERİT TE YANGIN
       Çağlayancerit'te Yangın İlçemizin istiklal Mahallesinde (Yusufelanın arkası) olarak bilinen yerde Recep Mehmet isimli vatandaşımızın evinde, Yatak odası olarak kullanılan yerde bayramın birinci günü yangın çıkmıştır. Olayda Yatak odası olarak kullanılan yer içindekilerle birlikte tamamen yanmıştır. Olayda can kaybı ve yaralı meydana gelmemiştir. Yangından sonra vatandaşımızın maddi zararını karşılamak için yardım kampanyası başlatılmış ve zararının büyük kısmı karşılanmıştır
03.01.2007  
 
     KAR ATARKEN DAMDAN DÜŞTÜ
      Çağlayancerit ilçsei istiklal mahallesinde bu gün sabah saat 9 sularında damdan kar atarken damdan düşen 39 yaşlarında Mehmet KURT komşuları tarafından Acilen sağlık ocağına götürüldü. Sağlık kontrolünü yapan DR.Bayram ORDU vücudunun muhtelif yerlerinde. Kırıklar çıkıklar yaralanmalar olduğunu tespit etmiştir sağlık ocağında yine DR.Bayram ORDU tafanıdan gerekli tedavisi yapılarak. kahramanmaraş devlet hastanesine sevketilmiştir.
06-01-2007
 
       SOBA ZEHİRLENMESİ
       Çağlayancerit İlçesi İstiklal Mahallesi Keziban Hatun Cami İmam Hatibi
Mehmet KEKİL İle eşi Özlem KEKİL Kömür sobasından sızan gazdan zehirlenerek Çağlayancerit Sağlık Merkezine kaldırılarak DR.Cem ve Özgür Bey tarafından tedavi altına alınmış Olup, tedavilerinin ardından hayati tehlikeleri bulunmadığından taburcu edilmişlerdir.
 19 02 2007
 
      ÇAĞLA YİYEN ÖĞRENCİLER ZEHİRLENDİ
        Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde 34 öğrenci, gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Edinilen bilgilere göre, Çağlayancerit ilçesi Başdevrişli İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 34 öğrenciye teneffüs saatinde 2 arkadaşı, okulun yanındaki bahçeden topladıkları çağlayı ikram etti. Çağla yiyen öğrenciler, bir süre sonra baş ağrısı ve kusma şikâyeti ile okul idaresine başvurdu. Öğrencilerden 29'u Pazarcık Devlet Hastanesi'ne, 5'i de Kahramanmaraş Devlet Hastanesi ile Tıp Fakültesi Hastenesi'ne kaldırıldı. Tıp Fakültesi'ne getirilen öğrencilerden Züleyha A. (14) ve Yeter A. (15) yoğun bakıma alınırken, Devlet Hastenesi'ne kaldırılan Selma G. (14), Tuğba S. (15) ve Fidan Ş.'nin (14) sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 
Zehirlenme olayını Türkoğlu ilçesinde haber alan Vali Mehmet Niyazı Tanılır, hastaneye gelerek öğrencileri ziyaret etti ve Sağlık Müdür Yardımcısı Mahmut Arık'tan bilgi aldı. Öte yandan, Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu beldesindeki Aşağısarılar İlköğretim Okulu'nda da 50 öğrencinin içtikleri sütten zehirlendikleri öğrenildi. Sağlık Müdür Vekili Mahmut Arık, öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu belirterek, "Her ihtimale karşı mobil sağlık aracını gönderdik. Arkadaşlar, endişelenecek bir durum olmadığını belirttiler" dedi. iha
Kaynak haber kent haber.com
12 05 2007
 
     ÇAĞLAYANCERİT’TE FIRTINA
       Çağlayancerit ilçesinde dün gece meydana gelen fırtınada meyve ağaçları büyük oranda zarar gördü ilçede esen rüzgârın hızı saat’te 60 kilometreye ulaştı ceviz elma erik meyveleri büyük zarar gördü ilçede bazı evlerin çatıları uçtu güneş enerjileri uydu antenleri söküldü yeni yetişen domates biber patlıcan gibi sebzeler de fırtınadan nasibini aldı.  Birçok kavak bahçesi ve diğer ceviz meyve ağaçları yerinden söküldü İlçeye elektrik enerjisi sağlayan elektrik direkleri yıkıldı ilçe o gece karanlıkta kaldı
26-06-2007
 
      AKSU TV TÜRKSAT 1/C UYDU’SUNDA
        İlimizde AKSU adı ismi ile Türksat 1/C uydu’sundan
Yayın hayatına başlamıştır Kahramanmaraş ilimize ve tüm dünya insanlarına
Hayırlı olmasını Kahramanmaraş’ımıza uğur getirmesini
Diliyoruz. Ayrıca emeği geçen tüm çalışanlarına
Üstün başarılar diliyoruz.
----------------------------
Yayına giriş tarihi 04–07–2007
-----------------------------------------------
 
     CAMİ VE MÜFTÜLÜK
     BİNASININ TEMELİ ATILDI
       İlçemiz fatih Mahallesi Fatih İlköğretim Okulu çevresinde  ihtiyacı hissedilen caminin arsasının alımı  için (Muhammet güneş) isimli vatandaşın tarlası ilçe halkı  tarafından satın alınmışdır.
------------------
Ayrıca hayırsever vatandaş Merhum paşanın oğlu Güngören GÜLER İstiklal mahallesinde petrol civarındaki  2.500 m2 arsasını Cami yapımında kullanılmak üzere Çağlayancerit İlçe müftülüğüne hibe etmiştir. Resmi işlemler bittiğinde elimizde yeterli paramız olduğunda Bu bahara caminin temeli atılacaktır. Bunun yanı sıra Ç.cerit ilçe müftülük ve kuran kursu binası yapımı için Çalışmalarımız sürüyor şimdiye kadarmüftülüğümüz hizmetlerini Merkez arı oba camisinin bodrum katında yürütmektedir. Müftülük ve kuran kursu binası için (740.m2 ) kare arsa satın alındı Tüm ilçe halkının ve yurt dışında bulunan hemşerilerimizinYardımlarını bekliyoruz. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın aşağıdaki Hesap numarasına yardımlarını yapabilirler
14-03-2007
---------------------------------------------------------------
Türkiye Diyanet Vakfı Hesap No:258 200 63-5001
Telefon: 0 344 351 2069
Faks: 0 344 351 2117.
 
     Ç.CERİT’E YILIN İLK KAR’I YAĞDI
       İlçenin kıblesinde bulunan öksüz dağına ve Engizek dağlarına 04 Aralık 2009 tarihinde yılın ilk kar’ı yağarken Merkez ilçeye 16 Aralık 2009 tarihinde 20.Cm kalınlığında yılın ilk kar’ı yağdı. Engizek ve öksüz dağında kar kalınlığı 60 santimi bulduğu söyleniyor.
Aşık Ali
 
     CERİT HACILARI BÜYÜK COŞKUYLA
     KARŞILANDI
       Hacılarımız büyük bir coşkuyla karşılandıla.
30 Kasım 2007 Cuma günü, büyük bir coşku ile Kutsal Topraklara
Giden  İlçemizin Hacı adayları, kabei muazzama’da görevlerini 
Yerine getirerek 10 Ocak Perşembe günü İlçemize dönüş yaptılar.
8 kişiden oluşan kafileden ÇOLAK ailesi Salı günü, diğer kafile ise
Bugün İlçemize teşrif etmişlerdir Hacılarımızın dönüş haberini alan
İlçe halkımız arabalarını türk bayrakları ile donatarak muhteşem
Bir karşılama yapıldı Cenab-ı Allah' tan, Hacılarımızın Hacılıklarını
Kabul etmesini, diliyoruz.
Kafilede yer alan Hacılarımzın isim listesi
 
1. Mustafa ÇOLAK
2. Zehra ÇOLAK
3. Halil İbrahim ÇOLAK
4. Durdu YEL
5. Elif YEL
6. Hatİce BOĞAZ
7. Cennet İNCECİK
8. Abuzer ENGİZEK
 Haberin yayına giriş tarihi 10-
 
     ÇAĞLAYANCERİT’TE TRAFİK KAZASI
      Aslen Çağlayancerit engizek obasından olup Kahramanmaraş’ta ikamet eden Teke lakabı ile bilinen Mustafa TEKİN’İN Oğlu Âdem TEKİN yanında Ahmet KARAGÖZ Olmak üzere Kahramanmaraş tan Çağlayancerit'e Yakınlarına bayram ziyaretine gidiyorlardı öksüz dağının uzantısı olan kazıklı yolundan 400 metre uçuruma yuvarlandılar.
 Âdem  TEKİN  Kaza yerinde hayatını kaybetmiştir ağır yaralanan Ahmet KARAGÖZ ise Kahramanmaraş devlet hastanesine kaldırıldı.
Merhuma Allahtan rahmet geride kalan yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.
Yaralı kardeşimizin en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını diliyorum.
22–12–2007  
   
      DÜZBAĞ KASABASI NEREDE
      Çağlayancerit ilçesine bağlı bir beldedir. Kahramanmaraş iline 117 km, Gölbaşı’na 22 klm. Çağlayancerit ilçesine 17 km uzaklıktadır. Nüfusu, 2000 yılı verilerine göre 9.415 kişi belde merkezinde yaşamaktadır. Beldede 1200 hane vardır. Düzbağ; Cumhuriyet, Karadağ ve Yeşiloba mahallerinden oluşmaktadır. Osmanlı 16. yüzyıl tahrir defterlerinde belde Göynük'e bağlı bir köy olarak Helete adıyla geçmektedir. Düzbağ'ın adı 1968 yılında belde yapılmasıyla beraber değiştirilmiştir.7 Mayıs 1968 tarihinde belde olmuştur.       
    Kahramanmaraş ilinin Akdeniz bölgesi sınırları içerisinde kalan bir ilçesidir Çağlayancerit'in rakımı 1150 metre, yüzölçümü 642 km²'dir. 22 Ekim 2000 Genel Nüfus Sayımı sonuçlarına göre Çağlayancerit ilçe nüfusu 15.154 erkek, 14.426 kadın olmak üzere toplam 29.580'dir. Bu nüfusun 12.642’si ilçe merkezinde, 16.938’i ise beldeler ve köylerde yaşamaktadır.
**********************
 
     NARLI’DA TRAFİK KAZASI
      Yakupoğlu Mustafanın Yolcu minübüs'ü kaza yaptı 
1 ölü 2 kişi yaralı kahramanmaraş'ta yolcu minibüsü ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.Edinilen bilgiye göre, Çağlayancerit istikametine giden İsa Bulur (25) yönetimindeki 46 K 0459 plakalı yolcu minibüsü, Kahramanmaraş-Gaziantep karayolunun 7. kilometresindeki Havaalanı Kavşağı'nda bir anda yola çıkan Müslüm Çokak'ın (27) kullandığı otomobile çarptıktan sonra orta refüje çıkarak devrildi. Kazada, otomobilde bulunan Müslüm Çokak, İsmail Sarıçam (81) ve Ayşe Fatma Çokak (22) yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Yenişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, İsmail Sarıçam, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kazayla ilgili tahkikatın sürdürüldüğü bildirildi. Ölen kişiye rahmet yaralılara acil şifa diliyoruz Yakupoğlu ailesine'de geçmiş olsun diyoruz Haberin bir bölüm
 
 
      NARLI’DA TRAFİK KAZASI
Yakupoğlu Mustafanın Yolcu minübüs'ü kaza yaptı 
1 ölü 2 kişi yaralı kahramanmaraş'ta yolcu minibüsü ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.Edinilen bilgiye göre, Çağlayancerit istikametine giden İsa Bulur (25) yönetimindeki 46 K 0459 plakalı yolcu minibüsü, Kahramanmaraş-Gaziantep karayolunun 7. kilometresindeki Havaalanı Kavşağı'nda bir anda yola çıkan Müslüm Çokak'ın (27) kullandığı otomobile çarptıktan sonra orta refüje çıkarak devrildi. Kazada, otomobilde bulunan Müslüm Çokak, İsmail Sarıçam (81) ve Ayşe Fatma Çokak (22) yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Yenişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, İsmail Sarıçam, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kazayla ilgili tahkikatın sürdürüldüğü bildirildi. Ölen kişiye rahmet yaralılara acil şifa diliyoruz Yakupoğlu ailesine'de geçmiş olsun diyoruz…
 
      KAHRAMANMARAŞTA TRAFİK KAZASI
        Kahramanmaraş'ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Yılmaz Şenlenmişler (36) yönetimindeki 46 DP 529 plakalı otomobil, Güney Çevre Yolu'ndaki kavşakta Hasan Nurhak'ın (42) kullandığı 46 DS 622 plakalı motosikletle çarpıştı. Kazada, motosiklette bulunan Çağlayanceritli Aysel Yurtal (17) olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Çağlayanceritli Hasan Nurhak ise Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor
K.Maraş kent haber
 
      EYÜP DEMİR TRAFİK KAZASINDA ÖLDÜ
       Çağlayancerit ilçesi fatih mahallesinde ikamet eden Ayak Ömer’in Oğlu iki çocuk babası 27 yaşında Eyüp DEMİR Artvin’de geçirdiği trafik Kazasında hayatını kaybetmiştir merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz geride kalan yakınlarına hısım akrabalarına ve tüm tanıyanlarına sabır baş sağlığı diliyoruz.
Edinilen bilgiye göre, dün sabah 05.00 sıralarında Hopa ilçesi Kemalpaşa beldesi Karayolu'nda meydana gelen trafik kazasında Eyüp Demir (27) yönetimindeki 08 AS 322 plakalı araç, sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu takla attı. Kazada araç sürücüsü Eyüp Demir hayatını kaybetti. Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenen Demir'in işçi olarak içme suyu yapımını üstlenen bir firmada çalıştığı belirlendi
Kaza bölgede balıkçılık yapan kişiler tarafından görülerek jandarmaya haber
verildi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından sıkıştığı araçtan çıkarılan Demir'in cesedi, ambulansla Hopa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi
03.09.2007    
    
    GÖY KÜRT ALİ ÖLÜ BULUNDU
    Çağlayancerit Bozlar kasabası bayırlı köyünden bir aydır kayıp olan
Tüm aramalara rağmen bulanamayan tüm çevrede (Göy Kürt Ali) lakabı ile tanınan Ali Ücelihan 10 Eylül 2009 Perşembe günü Çobanlar tarafında Kösüklü Keralmaz köyü yakınlarında bir tarla kenarında ölü olarak bulunmuştur. Aldığımız duyumlara göre olay'da cinayet ihtimali olduğu sanılıyor. Elimize bilgi ulaşırsa siz okurlarımıza daha detaylı bilgi vereceğiz. Yakınlarına ve Acılı Ailesine Sabır ve baş sağlığı diliyoruz.
 
    30 YILLIK MAHALLE YOLU KAPATILDI
     Sayın belediye başkanımız otuz yıllık mahallenin yolunu kesti. Mahallenin
200 metre’lik yolunu 1 kilometreye çıkarttı. Sebep ise mevcut yol projede yokmuş, projede olmaya bilir amma bu yolun hiç kimseye zararı yok. Mahallenin projeli yolu başka yerde imiş mahallenin projeli yolunu açmak için tahminlere göre belediyeye en az 200 milyar TL masraf olacak çünkü projeli yol üzerinde 4 katlı bir beton apartman. 1 adet tek katlı beton ev 3 tane ahşap evler var. Zaten bu yolun açıldığı da yok
    Hadi açıldığını kabul ettik yazık değil mi bu kadar masrafa mevcut yolun belediyeye ve başkalarına zararı ne ancak bu olaya bir anlam veremedik. Mahalleli beş yıldır mahallenin Alt yapısı için kaymakamlığa dilekçe vermekten usanmış. Kanalizasyon alt yapısını dahi yaptıramadıkları gibi bu defada mahallenin yolunu kesti. Bu yolu kesmek için orada bir hafta beko kırıcı çalıştı acaba bu kırıcı mazot değil de su mu yaktı bu masraf niye?
     Sayın başkanımızın O mahalleye karşı yaptığı haksız uygulamalar kinden ve garezden başka bir şey değildir. Sayın başkanımızın O mahallede kendisinin akrabaları ve kardeşi de ikamet eder. Mahalleliye acımıyorsun bari akrabalarına ve kendi kardeşine acı.
     Hadi yaz mevsimlerinde önemli değil mahalli 1 kilometrelik yoldan gelip gitsin.  Kış mevsiminde mahallede acil bir durum oldu vay O mahallelinin haline Kışın O yollar acele açılmaz.
     Vatandaş hastasını ya sırtında taşıyarak ana caddeye getirecek yâda yolun açılmasını beklerken öbür dünyayı boylayacak.
     Ben sayın başkanımızı düşünmeye davet ediyorum. Saygılar.
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >