6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Aksu televizyonundayım

AKSU TELEVİZYONUNDAYIM
ANASAYFA arrow BENİM YAZDIKLARIM arrow 30 MART FIRTINASI
30 MART FIRTINASI

     30 MART FIRTINASI

     30 Mart 2014 Pazar gecesi saat 02 sıralarında öyle bir fırtına esti ki. Tüm Halk korku içindeydik evimizi başımıza yıkacak diye endişeleniyorduk. Evden dışarıya çıkma imkânı yoktu. İlçede tozdan dumandan göz gözü görmüyordu. Çiçeği burnunda üniversite mezunu bir belediye başkan adayı veteriner hekim Sayın Üzeyir Kızılseki’yi beledye başkanı seçmek için bu olumsuz havaya rağmen Çağlayancerit halkı başkanını seçmek için sandık başına giderek vatandaşlık görevini yerine getirdiler.

    Fırtına hiç aman vermiyordu. Isı sıfırın altına düşmüş. Birçok ağacı kökünden söktü. Çiçek açan tüm ağaçlar, bağlar, yeşermiş, otlar, bile kurudu. Evlerin çatılarını bacalarını söktü. Ahşap evlerde oturan vatandaşlar yağmurdan kardan korunmak için evlerinin üzerine serdikleri mavi çadırları yırttı parçaladı.

   Güneş enerjisi panellerini sokaklara caddelere fırlattı. Sokaklar caddeler cam kırıklarıyla enerji panelleri ile sökülmüş çatı saçlarıyla doluydu. Bu fırtına Cerit’te olduğu gibi Türkiye’nin birçok yerinde büyük zararlara yol açmıştır. İnanın bu yaşımıza kadar böyle bir fırtınayı ne yaşadık nede gördük. İlçe Halk’ı ve tüm çevrelerde ne sebze ne meyve ne ceviz hiçbir şey olmadı. Birçok ağaç kökünden kurudu.

    Elbet bunda da vardı bir hikmet. Liderler 30 Mart seçimleri için il, il ilçe, ilçe mitingden mitinge koşuyorlardı. Siyaset fırtınaları da durmadan esiyordu. Liderler bir birlerine hakaretler ediyorlardı. Her nedense? Belediye seçimler bir anda genel seçim havasına büründü. Seçimler çok gergin bir ortamda geçiyordu. İlçemizde de belediye başkan adaylarımız liderlerde olduğu gibi birbirlerine çamur atmalar. Lakap takmalar başın almış gidiyordu. Bazı konuşmacılar ortamı geriyorlardı.

    Seçmenlerin birçoğu hırslıydı. Kavga çıkartmak isteyenler oldu. Fakat olgun seçmenler bu olaylara sağduyulu yaklaştı. Kavga etmeyelim. Kimseyi incitmeyelim hepimiz bu ilçenin insanlarıyız yarın yüz yüze bakarız hesabını yaparak kavgaya meydan verilmedi. Bazı ufak tefek olaylar haricinde kavga dövüş olmadan belediye başkanı seçimini atlattık.

    CHP ‘nin başkan adayı Helete dendi. Halk CHP adayı pusuda mı? Yatıyor? Bu seçimi CHP mi? MHP mi? Alır yorumları yapılıyordu. Kimse AKP yi gözüne sokmuyordu. Fakat sessiz Çoğunluk AKP alır ümidindeydi. Öylede oldu. Ezici bir çoğunlukla ilçede belediye başkanlığını AK parti adayı veteriner hekim Sayın Üzeyir Kızılseki aldı...

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >