6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

CEP TELEFONLARI
   CEP TELEFONLARI
    Cep telefonları hepimiz için çok önemli ihtiyaçtır. Amma ihtiyacımız olduğunda kısa ve öz konuşup kapatmamız lazım. Telefon saatlerce bir sohbet aracı değildir.
    Görüyoruz her gencimizin elinde bir cep telefonu normal bir telefon değil. En pahalı en akıllı dokunmatik telefonlardır. Birçok insanımız gençlerimiz bu telefonları nerden nasıl alıyorlar.
    Aslında birçoğunun bu telefonları alacak güçleri yoktur. Gençler bir birlerine yeriniyorlar. Falanın oğlunda veya kızında varda bende niye olmasın diyor. Babalarını annelerini sıkıntıya sokuyorlar.
    Yazık değil mi? O anneye babaya, çarşıda pazarda sokakta gezerken ellerinde, Yürürken yola bile bakmıyorlar gözleri telefonun ekranında yolda yılan tepeleseler farkında değiller Akşam yatarken yatakta ellerinde.
    Ve yatıp uyuyacak telefonu yastığının altına koyup öyle uyuyanlar var. Bilim adamlarımız uyarıyor yatak odasında bulundurulması bile sakıncalı deniliyor. Bilim insanımızın anlattıklarına göre cep telefonu ile konuşurken telefonla kulak arasında başparmak genişliğinde mesafe bırakın genelde konuşurken telefonunuzu sol kulağınıza tutun. Eğer mümkünse kulakcak kullanın veya müsait yerlerde hoparlör ile görüşün.
    Gençler şimdilik pek farkında olmazlar akıllı telefon kullanan yaşlı insanlar akıllı telefonun ekranında on beş yirmi dakika gezdirdikleri parmakta yanma acıma hissedilir. Telefonu tuttukları ellerinde titreme hafif uyuşma hissedilir.
    Zamanla herkes bu dediklerimin farkına varacaklar. Ancak herkese tavsiyem dokunmatik telefon kullananlar telefon kalemi kullansınlar.
    Lütfen telefonları çocuklarımızdan torunlarımızdan uzak tutalım onların eline verip oyun oynatıyoruz. Bir zaman gelecek bu alışkanlıklarımızın sıkıntılarını çok ağır öderiz. İkinci bir konu camilerde imam ve müezzin tarafından devamlı uyarıldığımız halde camide telefonlarımızı kapatmayı ihmal ediyoruz.
    Camide birkaç kişiye şahit oldum telefonu çalıyor caminin içerisinde açıp karşısındaki insanla sohbet ediyor. Ya mübarek insan devamlı uyarılıyoruz ne olur namazımızı eda edinceye kadar kapatsak olmaz mı? Bu zamana kadar telefonlarla camiye mi gittik.
    Cemaat namaza duruyor bir bakıyoruz davul zurna oyun havası veya bir başka müzik çalıyor namaz kılan bir sürü insanın namazı fesada veriliyor. Cemaatin günahı vebalı boynunuza biniyor.
    Vaiz efendi önemli öğüt nasihatler ederken bakıyorsunuz telefon çalıyor. Müezzin kamet edecek oradan bir telefon çalıyor müezzinde ne okuyacağını şaşırıyor.
    İmam efendi namaz için tekbir alıyor tam o sırada telefon çalıyor. Namazı bırakıp kapatamıyor da çevresindeki cemaati rahatsız ediyor cemaat ne okuyacağını şaşırıyor.
    Camiler, biz Müslümanların ibadet yeridir,
    Cami’de cep telefonuyla, cami cemaatine davul zurna havası, şarkı, türkü dinletmekten vaz geçelim. Ne olur namazı eda edinceye kadar telefonlarımızı kapatalım kimseyi rahatsız etmeyelim.
    Aziz gençlerimiz aziz cemaatimiz unutmayalım Gençlik; başımızda geçici bir taç’tır. Başımızdaki tacı kaybedip, günün birinde ağrılar acılar içinde namaz kılmaya başlamadan, önce zamanımızı değerlendirelim. 7.Şubat.2016
 
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >