6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

KÖYE GİDİYORUM

      KÖYE GİDİYORUM:

      Çağlayancerit. Zamanında Türkiye’nin ve Kahramanmaraş’ın en büyük köylerinden biri idi. İnsanları saf, Dürüst, Temiz, Misafirperverdir. 1986 yılında kasaba 1987 yılında ilçe oldu. Cerit’li köy kelimesini bir türlü hafızasından silemedi. Vatandaşımız bir yerden bir yere giderken biriyle karşılaştığın da nere? Gidiyorsunuz? dediğinde köye gidiyorum der. Vatandaşı haklı buluyorum. Ne yazık ki yıllardır ilçeyi yönetenler bir türlü köylükten kurtaramadılar.

       Yakın zamanda ilçede bir yerel gazete yayın hayatına başladı.

Vatandaşlarımız bu durumdan gayet memnun. Ancak işine gelmeyen bazı kişiler gazeteye saldırıda bulunuyorlar köşe yazarlarını aşağılamak gazeteyi küçümsemek gazetenin sahibine tehditler savurmanın haddi hesabı yok. Kahramanmaraş’ta çıkan kent haber gazetesinin Çağlayancerit ekinde (Çağlayancerit’in sesi)  gazetesine birileri tarafından hakarete varan rencide edici sözler yazılmış. Birileri bu gazeteden çok rahatsız oldu galiba.

      Bu gazete kimsenin kişilik haklarına saldırıda bulunmamıştır. İlçede olup biten gerçekleri doğruları yazmaktadır. Bundan da rahatsız olanlar varsa olsun. 2014 yılının 30 Mart’ta yapılacak olan belediye başkanlığı seçimleri geldi çattı. Üç ay gibi kısa bir süre kaldı. İlçede üniversite okumuş genç beyinler nerede? Saklanmasın çıksınlar meydana.

      İlçe halkı üç dönemdir Adalet ve Kalkınma Partisi belediye başkan adayı K.Mehmet YILDIZLI’ya  oy verdi.  Buna rağmen. Adliye’yi P.T.T’ yi Tapu müdürlüğünü elimizden alıp götürdüler. Cerit halkını Pazarcık’a mahkûm ettiler. Hani bilirsiniz bir atasözü vardır ”Ağlamayan çocuğa meme verilmez” Biz partiyi suçlamıyoruz parti suçlu değil ancak ilçede bu gidişlere engel olmayanlar iktidardan hizmet almasını bilmeyenler suçludur. Bu halka verilen haklar neden elinden alındı? Bunları sorgulamak gerektir. İlçenin yolları ise yürekler acısı. Her yıl kazalar oluyor insanlarımız ölüyor. Bu yolu yapmak ve yaptırmak kimsenin akılına gelmiyor. Saygılarımla:

 

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >