6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Aksu televizyonundayım

AKSU TELEVİZYONUNDAYIM
ANASAYFA arrow BENİM YAZDIKLARIM arrow SİTEM EDİYORUM
SİTEM EDİYORUM
      Yaşım 75 ilkokul mezunuyum. Okulda güzel resimler çizerdim ressam olmayı düşünürken, İlkokul dördüncü sınıfta iken birden bire şiir yazamaya başladım. Daha sonra birçok makaleler yazdım yazmaya devam ediyorum. 10 yılı çocukluğuma sayarsak (65) yıldır kendimi sanata ve şiir’e verdim. Sanat deyince elektrik tesisatçılığı su tesisatçılığı ve dahası 35 yıl radyo televizyon tamirciliği yaptım. Halkım bilir yaptığım her işime özen gösterdim daima halkımın takdirlerini kazandım. Boş durmadım 11 tane şiir kitabı 1 tane genel kültüre dayalı 275 sayfa bir kitap daha yazdım 10.11.12’ci kitaplarım baskıya hazır.
        Çağlayancerit Belediye başkanları Sayın K.Mehmet Yıldızlı, Sayın Üzeyir Kızılseki, Sayın Hanifi Sarıaltun sayelerinde tüm şiirlerimi kitaplaştırdım. Bu kitapları para kazanmak için yazmadım gelecek genç kuşaklara bir eser bırakabilme çabasındayım bunu da başardığıma inanıyorum. Sayın başkanlara ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. Bu güne kadar toplam (2739) sayfa kitap yazdım.
        Sağlığım el verdiği müddetçe yazmaya devam edeceğim. Çağlayancerit ilçe olmadan önce ilçe halkının ancak yüzde Otuz'u okuryazardı birçoğu okula gitmemiş kendi kendine okuma yazma öğrenmiştir. O günlerde okuryazar kız çocuklarımız hiç yoktu. Evde annelerine yardım ederlerdi Erkek çocuklar evin iki ineği iki keçisi varsa onu otlatırlar babaları ile bağda bahçede tarlada çalışırlardı. Bir elin parmakları kadar memurumuz yoktu. (1986) yılının Haziran ayında Cerit belediye oldu (1987) Yılı Haziran ayında ilçe oldu.
       Bu tarihten itibaren gençlerimiz kız erkek tamamen okumaya yönlendiler buda sevindirici değil mi? An itibarı ile şimdi Çağlayancerit’in sayılamayacak kadar, doktoru, Hâkim'i, Savcı'sı Polis'i, Asker'i Öğretmeni ve memuru vardır maşallah demeden geçemeyeceğim. Ancak geçenler de Web sayfalarımda ve 2 Face sayfamda Okul müdürlerine öğretmenlere Mahalle muhtarlarına vatandaşlara bir çağrıda bulundum elimde yeteri kadar şiir kitaplarım var buyurun gelin sizlere bedava kitap verelim okuyun okutun dedim. İnanın kimse gelip kapımı çalmadı.
        Üzüldüm okuma hevesi olmayan herkese çok, çok sitem ediyorum. Okuyanlara sitemim olmaz, ayrıca oğluma kızıma ve torunlarıma da sitem ediyorum. Neden bizde okuma alışkanlığı okuma hevesi yok. Ancak bu çağrıma Türkiye’nin birçok ilinden ilçesinden köyünden tanımadığım dernekler, şairler ve vatandaşlar çağrıma kulak verdiler. İsteyene ücret talep etmeden kitaplarımdan gönderdim. Yinede gönderebilirim. Saygılarımla… Âşık Ali Ataş

 

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >