6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

Aksu televizyonundayım

AKSU TELEVİZYONUNDAYIM
ANASAYFA arrow BENİM YAZDIKLARIM arrow İLÇEDE SEÇİM STARTI
İLÇEDE SEÇİM STARTI
      İLÇEDE SEÇİM STARTI;
      Çağlayancerit ilçesinde partilerin büro açılışları yapılıyor. Belediye başkan adayları Köy, Kasaba, Mahalle, Mahalle dolaşıyorlar. Biri diyor falan köyde birinciyim. Diğeri diyor ben daha öndeyim. Bizim başkanlar bir miting yarışına girdiler. O diyor benim kalabalığım fazla Diğeri diyor benimi ki fazla. Millet’in oyları cebinizde değil. Siz hiç merak etmeyin 2009 yılı 31 Mart sabahı her şey meydana çıkar. Lütfen Milleti kutuplaştırmayın.
      Bir birinize çamur atmayın böylelikle bir yere varamazsınız. Bu güne kadar çok çamur atanlar oldu Birinin attığı çamur diğerine yapışmadı. Ancak insanlar sizin siyasetiniz yüzünden bir birlerine küstüler. Yine öylemi olsun istiyorsunuz? Ben çok iyi biliyorum. yıldır hala seçim yüzünden birbiriyle küsülü olan insanlar var. Biz eskisi gibi olsun istemiyoruz. Bir birlerinizi karalamakla seçim yarışı olmaz. Sizler bu memleketin ileri gelen insanlarısınız. Üçünüz değil sadece biriniz seçim kazanacaksınız. Yarın Çağlayancerit’e hizmet edeceksiniz.
       Ben merak ediyorum doğrusu yarın CHP nin belediye başkan adayı Sayın Ali ELAGÖZ bu Halk’a ne diyecek neler vaat edecek onu da dinleriz. Siyasetçilerin tutum ve davranışları pek hoşuma gitmiyor bu konuda 4. şiir kitabımda yer alan bir dörtlüğü yazdım.
-------------------------------
 Âşık Ali’m diyor karar sizindir,
 Doğruyu düşünmek iyi çözümdür,
 Bu Çağlayancerit hepimizindir,    
 Beyler siyasette dürüst olalım.
          Şiirin devamı 4. Şiir kitabım olan(DİNLEMEDİLER)’in 62. sayfasındadır.
-----------------------------------
       Cerit Halk’ı böyle bir seçim istemiyor. Halk’a icraatlarınızı anlatın halk sizleri dinler ona göre kararını verir. Miting kalabalığınızı çoğaltarak kimseden oy alamazsınız. Oy veren senden bana oy vermeyen benden değil mantığını unutalım. Çağlayancerit’te yabancı kimse yok herkes bir birinin akrabası emmisi dayısı.
        Başkan adaylarının eskiden mitinglerinde ilk sözleri zorkun deresinin kapatılması ile başlardı. Şimdi zorkunun adından bile bahsedilmiyor. Adliyenin ve PTT müdürlüğünün geri gelmesinden hiç bahsedilmiyor. Miting yarışı yapacağınıza halka icraatlarınızı anlatın. Biriniz diyor sen muhalefetsin hizmet getiremezsin. Diğeri ben yaptırırım. Diyor. Kardeşim hizmet gelsin de hanginiz getirirseniz getirin Adliyemiz PTT’ miz gelsin. Yolların okulların yapılmasını isteriz.
       İkinci bir konu anons arabalarınız sokaklarda fır dönüyor. Müziğin sesini sonuna kadar açıyorlar ses halkın duyacağı kadar açılsa daha uygun olamaz mı? Sokak cadde geziyorlar. O sokakta hasta mı? Var yaşlı mı? Var uyuyan mı? Var düşünen yok. Zamanında bu anonsu bizde yaptık amma bu günkü gibi değil. Hele de mezarlık yakınından geçerken müziği kesmiyorlar. Hasta sayrı zaten umurlarında değil. Bari mezarlığın yakınından geçerken müziğinizi kısın. Mezarda yatan o insanlarımıza saygınız olsun.  
        Birkaç gün önce ilçeye AKP nin bazı Milletvekilleri geldiler.
İlçe girişi yol boyu kimseyi atlamadan tüm esnafları tek, tek ziyaret ettiler. Çokta iyi oldu. Esnafların dertlerini dinlediler. Olumlu olumsuz tepkiler aldılar. Seçim bürosunun önünde halka hitap ettiler. Dinledik. Ancak benim dikkatimi çeken biri vardı AKP nin Kahramanmaraş büyük şehir belediye başkan adayı
        Sayın Fatih ERKOÇ. Bey Çağlayancerit’in 100 yıl önce kurulduğunu söyledi. Herhalde dili sürçmüştür. Çünkü Çağlayancerit’in tarihini bilen biri yok. Çağlayancerit’in tarihi araştırılsın. Gelmiş geçmiş kaymakamlarımıza ve belediye başkanlarımıza söyledim. Kimse beni dinlemedi. Hepimiz Çağlayancerit’i kulaktan duyma sözlerle anlatıyoruz. Henüz Ç.Cerit’in tarihi ile ilgili sağlıklı bir bilgi elde etmiş değiliz. Saygılarımla…


 

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >