6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

BAŞKANA MEKTUP
      Sayın başkanım. Üzeyir Kızılseki Biliyor muydunuz bilmem? Ama ben her zaman kendi kendime Belediye Başkanı olmanızı hayal ederdim. İşte bu hayalim de gerçekleşmiş oldu. Çağlayancerit ilçemizin ilk büyük ilçe belediye başkanı oldunuz sizi tebrik ediyorum. Büyük ilçe belediye başkanı olarak tarihe geçtiniz. Başkanlığınızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yirmi üç bin nüfusu aşkın ilçemiz önümüzdeki beş yıllık dönemde sizden hizmet bekleyecek. Ancak büyük ilçe olmasından dolayı ilçenin beklentilerinin katlanarak arttığını belirtmek istiyorum. Cerit’li artık eski Cerit’li değil. Halk’ımız daha yaşanılabilir bir ilçe istiyor.
      Sorunları doğru tespit edilmiş ve süratle çözülmüş ilçede yaşamak istiyor. Vatandaşın bu beklentilerini karşılayacak iradeye sahip olduğunuza ve enerjinizi doğru kullanmanız durumunda bu zor görevin altından kalkabileceğinize olan inancım tamdır. Bizler bu ilçenin yönetimini sadece Belediye Başkanı olarak size ve ekibinize bırakma niyetinde değiliz. Halkın sizin ile iş birliği içinde olduğu halkın aktif katılımının sağlanması ve İlçenin birlikte yönetilmesi konusunda fikir birliği içindeyim. Bu fikrimi işlerinize müdahale olarak algılamayın. Uzun yıllara dayanan ilçenin bir kısım kronikleşmiş sorunlarının çözümü konusundaki fikirlerin alınması ve ciddiyetle değerlendirilmesini istiyorum. Unutmayın çevrenizde yaptığınız her işi alkışlayacak yanlışlarınızın yanlış olduğunu bildiği halde doğru olarak gösterecek pek çok insanlar olabilir.
      Bu tür insanlara sakın inanmayın. Fikirlerini en özgür biçimde açıklamaktan çekinmeyen insanlarla çalışın. Olumlu eleştiri yapan yol gösteren fikirlerini beklentisi olmadan açıklayan sorunlara karşı duyarlı insanlarla iş birliği içinde olmalısınız. Bu tür insanların zaman, zaman üsluplarını beğenmeseniz bile Birçok hatalarına rağmen küstürmeyin. İlçemizin temel sorunlarıyla ilgili yapacağınız tüm toplantılarda alacağınız kararları halkımızla paylaşacağınıza inanıyorum. Şimdi hizmetlerinizle tarihe geçme zamanıdır. Onlarca yıldır komşu il ve ilçelere gıpta ile bakmış bir insan olarak ilçemize kısa zamanda yapacağınız hizmetlerle size sonuna kadar güveniyoruz.
        Sizi rekor oy’la büyük ilçe belediye başkanı seçen bu halka hizmet borcunuzu ödeyeceğinize inanıyorum. Bir telefon konuşmanızda siyaset 30 Mart 2014 akşamı bitti.Bana oy vermiş vermemiş fark etmez ben herkesin hizmetçisiyim dediğinize şahit oldum. Ancak yıllardır kafamda bir soru var. Bu soru her zaman için beynimi kemiriyor. Bu sorumu birçok ileri gelenlerle paylaşıyorum inanın hiç birinden de olumlu bir cevap alamadım.
Düşünüyorum da Kahramanmaraş’ın tüm ilçelerinin Milletvekilleri vardır. Acaba Çağlayancerit’in nüfusu buna elverişli değil mi? Ve yahut Milletvekilliği yapacak ileri görüşlü bir insanımız yok mu? Benim tanıdığım yüzlerce üniversite okumuş gençlerimiz var. Savcılarımız, hâkimlerimiz, avukatımız, doktorlarımız var.Neden bu kişilerden bir tanesini Milletvekili adayı gösteremiyoruz? Neden bir milletvekilimiz yok? İnşallah önümüzdeki dönemlerde bunu da başaracağımıza İnanıyorum. Bilemiyorum 30 Mart 2014 belediye başkanlığı Seçimlerinde 14 tane vatandaşımız belediye başkan aday adayı oldular. Bunların hiç birinin aklından Milletvekilliğine aday olmak geçmedi. Milletvekili olmak için ille de iş adamı veya zengin olmak mı gerekiyor?                                      Âşık Ali Ataş
 
< Önceki   Sonraki >