6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

ANASAYFA arrow HABER BAŞLIKLARI arrow SİYASET BİZİ BÖLER:
SİYASET BİZİ BÖLER:
SİYASET BİZİ BÖLER:
--------------------------------------
Saygı değer arkadaşlarım büyüklerim. Bay, Bayan, Yaşlı ve genç kardeşlerim. Gelin bu siyaset işini bir kenara koyalım. Siyaseti siyasetçiler yapsın. Nerdeyse hepimiz siyaset yüzünden birbirimize düşman olduk. Büyük küçük komşuluk, dostluk, arkadaşlık, akrabalık kalmadı. Birbirimize selam verip selam almaz olduk. Bizler birer barut fıçısına döndük. Vallahi ben üzülüyorum. 
Biz birbirlerimizi tanıyan insanlarız. Aynı mahalleliyiz. Parti liderleri Birbirleriyle yarışsınlar biri kaybeder biri kazanır bize ne oluyor. Memleketimize sahip çıkalım. Siyaset için birbirimizi öldürsek kimsenin umurunda değil öldürenlerde olmadımı? Bir Maraş’lı, Bir Gaziantep’li kalkmış istanbuldaki Binali Yıldırım'ı ve Ekrem imamoğlu’nu destekliyorlar İstanbul'u İstanbul Halk’ı düşünsün biz kendi şehrimize kendi başkanlarımıza sahip çıkalım dikkat edelim bölünüyoruz. Biz seçmenler partiler tarafından koz olarak kullanılıyoruz. Seçim zamanı vatandaşız seçim bitince unutuluruz. Siyaset yüzünden 1986 yılından bu yana aradan (33) yıl geçmesine rağmen benimle kűs olan insanlar var. Allah aşkına siyaset bumu? Şimdide partizancılık yüzünden şahsımı cephe alanlarınız var benimle konuşmayanlarınız var. Amma ben kimseye küs ve kırgın değilim. Eğer böyle giderse bu memleket bölünür. 
A partili B partili bundan hepimiz zarar görürüz. Memleketimize sahip çıkalım. Irak’lı, Suriye’li, Lübnan’lı kendilerine sığınacak liman bulurlar amma biz bulamayız. Çevremiz ateş çemberi. Bu günler Türkiye'ye karşı 28 Ülke cephe almış. Akdeniz savaş gemileriyle dolu. Bunlar bize soğan, patates satmak için gelmediler. Herkesten rica ediyorum uyanık olalım. A partilisi B partilisi birbirimize kenetlenelim. Evet, Seçim zamanı herkes gitsin oyunu istediği partiye versin. Partizancılığı bırakıp ülkemize sahip çıkalım. 
Her birimiz AKP’li CHP’li veya MHP’li olabilir her görüşe saygılı olalım. Benimde herkes gibi desteklediğim bir parti vardır. Ben sizlerin fikrine saygı duyuyorum. Lütfen sizde benim fikrime saygı duyun. Her parti sütten çıkmış ak kaşık değil her partinin hataları vardır. Aklımız beynimiz vardır. Herhalde ömür boyu bir partiye oy verecek değiliz.
Yaşım müsait değildi ben sade Rahmetli Menderes’e oy vermedim. Fakat hükümetliğini çok iyi bilirim bolluk bereket ve tükenmez hizmetleri vardı. Menderes’ten bu yana oy vermediğim parti kalmadı. Ayırım yapmadım şiir yazmadığım lider yok. Kimine taşlama kimine övgüler methiyeler yazdım. Bunu bile bana suç edenleriniz oldu. 
Şairliğimi başıma kakanlarınız oldu. Bir şair olarak gördüğüm doğruları yanlışları Halk’ıma anlatmıyorsam benim şairliğim neye yarar? Bazen yazdığım şiirleri bile Hazmedemeyenleriniz var. Ne olur sizlere tekrar yalvarıyorum eften püften şeyler için bölünmeyelim birbirimize karşı saygılı olalım. Burası bir fani birbirimizi incitip gönüller kırmayalım. Bu gece uyuyamadım sizler için bu yazıyı yazdım. Herkese sevgiler saygılar.
(Âşık Ali Ataş 22 Haziran 2019)
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki   Sonraki >