bayrak taşıyanlar

Aşık Ali Aksu tvde

Aksu tv deyim

Üye girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

VİDEO LİNKLERİ

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.

ANASAYFA arrow DİĞER BAŞLIKLAR arrow Kim Kimdir? arrow FADİME ATAŞ KİMDİR?
FADİME ATAŞ KİMDİR?

     Fadime Ataş benim annemdir. Bana anlattıklarına göre yazıyorum. Kendisi 1327 yılında dünyaya gelmiş, Babası Gıro Ahmet, Annesi Zeynep’miş. Annem lakabını
     Babasından almış lakabına Gıro’nun kızı derlerdi. Bir yaşında iken babasını 7 yaşında annesini kaybeder. Hem öksüz hem yetim kalır. Anne baba günü görmez. Ali ismindeki amcasının çocuğu yokmuş annem olacak yeğeninin yanına evlatlık olarak almış. O tarihlerde köyde okul olmadığı için okuyamamış. Gelinlik çağına geldiğinde Babam olacak adam Veli Ataş ister fakat amcası vermez. Evladı olarak gördüğü yeğenini gözü gibi korur.
     Değirmen gözünde bulunan etrafı ceviz ağaçlarıyla çevrili 12 dönüm sulu tarlasını yeğenine verir. Kızım evlendiğinde oğlun olursa benim adımı koy beni yaşat der. Çok sürmez amcası ölür. Yine aralıkta kalır. Gider analığının yanına sığınır. Fakat analığı rahat ettirmez. Bir gün aç bir gün tok yatar. Ve çok çileler çeker. Bir müddet sonra Veli Ataş’a yani babam olacak adama haber gönderir gelsin beni kaçırsın der. Veli Ataş durur mu? Gider kaçırır evlenirler. 1933 yılında bir erkek evlatları dünyaya gelir. İsmini Ahmet koyarlar. Evlatların en büyüğüdür. Sonra bir kızları olur oda 12 yaşına geldiğinde vefat eder. Peşinden bir oğulları daha olur. Oda 7 yaşına geldiğinde vefat eder.
     1942 yılında bir kızları daha olur. Annem ona da kendi adını koyar. 4 yıl sonra 1946 yılında ben dünyaya gelmişim. Benim ismimi de Ali amcasının ismini koyar. Rahmetli annem amcasını çok sevdiğini okuma yazması olmadığını okumayı kendi kendine öğrendiğini güzel kaval çaldığını şiir yazdığını ve irticalen türküler söylediğini anlatırdı. Oğlum inşallah sende amcam gibi olursun gözüm arkada kalmaz derdi. Allah nasip etti bende annemin amcası gibi oldum. Amcası kaval çalarmış onu yapamadım. Fakat flüt çaldım, saz çaldım, irticalen türküler okudum, şiirler yazdım. Annemin dileği kabul oldu.
      Amcası gibi olduğum için çok sevinirdi. Biz 5 erkek üç kız 8 kardeşiz. Kardeşimiz Mehmet 13 Eylül 1986 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Bir kızı bir oğlu yetim kaldı. Çocukları anneleri büyüttü. Evlenme çağına geldiklerinde İkisini de anneleri evlendirdi. Çoluk çocuğa karıştılar. Ablamız Fadime 16 Ocak 2010 yılında vefat etti. 22 011996 yılında annemiz vefat etti. 10 01 1998 yılında babamız vefat etti. Annemize babamıza ve ölen kardeşlerimize ayrıca tümölmüşlerimize Allah’tan rahmetdiliyoruz.    
                                                          Âşık Ali Ataş                                                                                                     
Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki