bayrak taşıyanlar

Aşık Ali Aksu tvde

Aksu tv deyim

Üye girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol
Şairin hangi şiirleri daha güzel
 

6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.

Şiir takvimi

«Ağostos 2019 
PaSaÇaPeCuCuPa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

YASAL UYARI


Değerli okuyucular bu sitede yazılı ve yüklü tüm şiirler şairimize ait olup tüm şiirler kitaplaştırılmıştır. Ayrıca diğer tüm şiirleri ve yazıları noter tasdiklidir.

************************************************************ 

Bu şiirleri bilgisayarınıza indirip kayıt etmeniz ve ticari olmayan kişisel kullanımınız için yayınlanmaktadır. Sitede yer alan şiirlerin tüm yayın hakları şairin kendisine aittir Şiirlerin kopyalanması, gerçek veya elektronik ortamlarda yayınlanması, dağıtılması Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve uluslararası yasalarla korunmaktadır ve telif hakları şair’in önceden yazılı iznini gerektirir. Bu şiir’ler şairin kendi beyanları doğrultusunda yayınlanmıştır. Şair şiirleri üzerinde yasal anlamda hak iddia eden, Bizzat kendisidir. Şair dilediği anda hatalı şiirlerini düzeltebilir şiir’lerinde değişiklik yapabilir istediği şiir’i siteden kaldırabilir.

 

 

FATMA ATAŞ KİMDİR?
          FADİME ATAŞ KİMDİR?
     Kendisinin anlattıklarına göre Fatma Dinler 1327 yılında dünyaya gelir, babası iki evliymiş. Kendisi bir yaşında iken annesi ölmüş. Annesi ölünce babası ikinci eşi Ayşe Berk’in üzerine kaydını yaptırmış. Ayşe berk analığıdır. Fatma’nın 5 erkek kardeşi vardır. Babadan bir anneden ayrılar. Babaları Gıro Ahmet,  Bir müddet sonra babaları da ölür Fatma hem öksüz hem yetim kalır. Anne baba günü görmez. Halk arasında ismi Fadime nüfus kayıtlarında Fatma olarak geçer. Okuma yazması yoktur. Kızıllı aşiretinden Kara Bekir’in torunudur. Lakabına gıronun kızı derlerdi. Ali isminde bir amcası olduğunu söylerdi amcasının çocuğu yokmuş babası ölünce amcası evlatlık olarak yanına almış. Gelinlik çağına geldiğinde Veli Ataş ister fakat amcası vermez. Evladı olarak gördüğü yeğenini gözü gibi korur.
        Amcası Ali’nin değirmen gözünde etrafı ceviz ağaçlarıyla çevrili 12 dönüm sulu tarlasını yeğeni Fatma’ya verir. Kızım evlendiğinde oğlun olursa benim adımı koy beni yaşat der. Çok sürmez amcası ölür. Yine aralıkta kalır. Tekrar gider analığının yanına sığınır. Fakat analığı rahat ettirmez. Bir gün aç bir gün tok yatar. Ve çok çileler çeker. Bir müddet sonra Veli Ataş’a haber gönderir. Gelsin beni kaçırsın der. Veli Ataş durur mu? Gider kaçırır. 1933 yılında bir erkek evlatları dünyaya gelir. Babalarının ismini koyarlar. Ahmet evlatların en büyüğüdür. Sonra bir kızları olur 14 yaşında vefat eder. Peşinden bir erkek evlatları daha olur. Oda 7 yaşında vefat eder. 1942 yılında bir kızları olur. Ona da kendi adını koyar.
      4 yıl sonra 11 Temmuz 1946 tarihinde Ali amcasının kendisine verdiği tarlada ben dünyaya gelmişim. Benim ismimi de Ali amcasının ismini koyar. Benimde annem olur. Rahmetli annem amcasını çok sevdiğini okuma yazması olmadığını okumayı kendi kendine öğrendiğini güzel kaval çaldığını irticalen türküler söylediğini anlatırdı. Oğlum inşallah sende amcam gibi olursun gözüm arkada kalmaz derdi.
      Allah nasip etti bende annemin amcası gibi oldum. Amcası kaval çalarmış onu yapamadım. Fakat flüt çaldım, saz çaldım, irticalen türküler okudum, şiirler yazdım. Annemin dileği kabul oldu. Amcası gibi olduğum için çok sevinirdi. Biz 5 erkek üç kız 8 kardeşiz. Kardeşimiz Mehmet 13 Eylül 1986 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Bir kızı bir oğlu yetim kaldı. Çocukları anneleri büyüttü. Evlenme çağına geldiklerinde İkisini de anneleri evlendirdi. Çoluk çocuğa karıştılar. Fatma bacımız 16 Ocak 2010 yılında vefat etti. 22.01.1996 yılında annemiz vefat etti. 10.01.1998 yılında babamız vefat etti. Annemize babamıza ve ölen kardeşlerimize ayrıca tüm ölmüşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.   
                                                                                      Âşık Ali Ataş
                                                           

 

Kommentare (0) >>
Kommentar schreiben

Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar abzugeben. Bitte registrieren, wenn Sie noch kein Konto haben.


busy
 
< Önceki