6.ceviz festivali dinleyin

Tanıtıyoruz

ÖZLÜ SÖZLER

"HAFTA SONU PAZAR ÖMRÜN SONU MEZAR ZENGİN OLSAN NE YAZAR MEZARINI EL KAZAR"

Aşık Ali Yaralandım

Yaralandım Gurbet elde

Eczaneler

ECZANELER İLETİŞİMÇAĞLAYAN ECZANE
------İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2515
FAX: 0344 351 2515
GSM:0536 377 0836
********


DEVA ECZANESİ
----- İLETİŞİM -----
TEL: 0344 351 2204
FAX: O344 351 2204
GSM: 0533 543 2362
********

sayaç.Belgesel

ANASAYFA arrow ŞAİR İÇİN YAZILANLAR. arrow TAKDİM (Bilal Öksüzce)
TAKDİM (Bilal Öksüzce)
   
                                         TAKDİM
          Değerli okuyucular okuyacağınız bu kitap bir yazarın yarım asrı aşkın tecrübesinin, bizzat yaşadığı gördüğü, duyduğu ve kendi fikir dünyasında şekillendirdiği ince fikriyle ilmek, ilmek dokuduğu harika bir eserdir. Muhterem Şair Âşık Ali’nin büyük bir özveri ile hazırladığı Çağlayancerit'in yerel yaşama standartlarını gelenek görenek ve kültürel yapısını çok ince ve veciz bir şekilde ifade ettiği bu kitap yerel bölge halklarının bizzat kendisini bulacağı muhteşem bir yapıya sahiptir.
        Ayrıca edebi ve kültürel araştırmalara kaynaklık teşkil edebilme özelliği taşıyan bu kitabın istifademize sunulması gerçekten bizleri ve özellikle yeni nesiller için çok büyük bir kazanımdır. Elinizdeki bu kitap hem bölgenin kültürel yapısını hem bölge üzerinde iz bırakmış insanların biyografik özelliklerini, geçmişte yaşanılmış olan gerçek hikâyeleri ve kendi yaşadıklarını barındırması ve ayriyeten genel kültür olma özelliği bakımından çok büyük bir ehemmiyete haiz bir eserdir.
          Kendisini iç dünyasına adayan Muhterem Âşık Ali’nin Gelecek nesillere söyleyecek çok sözü vardır, Çağlayancerit Genel kültür kitabının dışında bir birinden bağımsız 6 tane şiir kitabı vardır. “1.kitabı Çağlayancerit, 2.Kitabı Anlatamadım, 3.Kitabı İnanmadılar, 4.Kitabı Dinlemediler, 5.Kitabı Düşünüyorum 6.kitabı Umudu kestim.” isimli şiir kitaplarında çok şeyler anlatmaktadır. Tüm şiir’lerini ve yazılarını toparlayarak gelecek kuşaklar için kalıcı bir eser haline getirmeye çalışmıştır. Evet, bir insan düşünün o insan ki hafızasında tarih saklı, güngörmüş gün geçirmiş nice tarihî olaylara tanıklık etmiş, gün olmuş aç kalmış, gün olmuş üzülmüş, gün olmuş sevinmiş, ömründe, görüp geçirdiği olayları hafızasına kaydetmiş Daha sonra bu olayları kaleme dökerek bir çok şeyi kayıt altına alarak gelecek nesillere bir bilgi kaynağı bir müracaat noktası oluşturmuştur.
          Bilirsiniz ki tarihi kayıt altına almak konusunda son yüz yılımızın bir kayıp yüz yıl niteliği taşıması hasebiyle bu yüz yılda kayıt tutmanın çok daha ayrı bir önemi olduğu aşikârdır. Ben âcizane birçok konuda araştırma yaptım ancak resmi kayıtlarda Hemen, hemen hiç bir bilgiye ulaşamadım Bunun üzerine şahsi yazılı kaynaklara müracaat ettim ise de onda da yine çok az bilgiye ulaşabildim. Geri kalan hususlarda ise ancak rivayetlerle iktifa etmek zorunda kaldım. İşte bu sırrı anlayan, kavrayan
Âşık Ali gibi mümtaz şahsiyetler hayatının bazı önemli bölümlerini kayıt altına alarak gelecek nesillere bilgi armağan etmiştir. İşte bu yüzden Âşık Ali’yi canı gönülden kutlayarak başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca bu kitabın takdim yazısını yazma imkânını bana verdiği için kendisine teşekkür ediyorum. Saygı sevgi ve hürmetlerimle              
                                                                   Bilal ÖKSÜZCE
 
< Önceki   Sonraki >